Tormas korraldatakse talispordipäev

 

Juba kuuendat aastat järjest peetakse Tormas talispordipäeva. Sealse spordihoone juhataja ja valla spordiorganisaatori Aarne Neimanni sõnul kavatsetakse tänavu kaasata ka koolilapsed ning tulemustest enam pannakse rõhku osavõtule.

Et päeva köitvamaks ja huvitavamaks muuta, pakutakse seekord nii  lastele kui täiskasvanutele võimalust sõita mootorsaani ning ka hobusaaniga. Selle meelelahutuse eest hoolitseb kohalik konstaabel, kellel on olemas nii hobused kui saan.

Kõigepealt läbivad talispordipäeval osalejad kahe-kolmekilomeetrised suusarajad, kus võistkonnad moodustatakse kohapeal vastavalt vanusele. Kolm kiiremat saavad  päevakohased meened. Kõige noorematel, 5-9 aastastel tuleb läbida staadionil mõnesajameetrine ring ning iga laps saab väikese auhinna. Ühe võistlusalana on kavas teatesuusatamine, millel osalevad neljaliikmelised võistkonnad. Sellel aastal on uueks alaks võidusõit tõukekelkudega. Torma staadioni kõrval on sulailmade ajal libedaks sõidetud rada, seal ongi laupäeval  hea kelgutada. Neimanni kinnitusel  on kõik tervetest eluviisidest ja sportlikust meelelahutusest huvitatud inimesed laupäeval Torma talispordipäevale oodatud.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus