Tormas korraldatakse Jakobsoni kõnevõistlus

Laupäeval peetakse Torma Rahvamajas vanemate klasside kooliõpilastele mõeldud Jakobsoni kõnevõistlus „Isamaa on meile püha“.

Zhürii liikme, Torma vallavanema Riina Kulli sõnul tuleb kõnevõistlusel osalejatel esitada katkend Carl Robert Jakobsoni isamaakõnedest ja pidada ka omaloominguline kõne, mille teemaks on seekord „Eesti elab”. Kui varem said sellel osaleda 9.-12. klasside õpilased, siis sel aastal on võimalus oma kõnekunstioskust proovile panna ka 8. klasside õpilastel.

Tänaseks  on kõnevõistlusele registreerunud juba mitmeid Jõgevamaa kooliõpilasi, kusjuures eriti aktiivselt on otsustanud osaleda Jõgeva Ühisgümnaasiumi noored. Registreerida võib aga veel praegugi — Torma valla kultuurijuhi Merle Nisu telefonil 5108379 või e-kirja aadressil merle@torma.ee. Samuti ei saateta tagasi neid, kes teatavad oma osalemissoovist laupäeval enne võistluste algust.

„Soovin edu kõikidele noortele kõnepidajatele ja soovitan oma esinemisse põhjalikult süveneda ja ka teemale südamega läheneda,” ütles kõnevõistluse žürii esimees, Tabivere valla kultuurijuht Tiina Tegelmann.

Möödunud aastal võitis Jakobsoni kõnevõistluse Mustvee Vene Gümnaasiumi õpilane Galina Bilõtšuk. Tänavune  kõnevõistlus on arvult kolmas.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus