Möödunud reedel Rakvere Gümnaasiumis toimunud Viru- ja Jõgevamaa piirkonnavooru valiti Torma neiud välja nende kollektsioonist tehtud fotode põhjal.
?Meie kollektsioon koosnes kaheksast komplektist, mis polnud sugugi mõeldud ainult noortele,? ütles Kristina ?tukert. ?Kuna kasutasime nii mõnegi komplekti puhul villaseid kootud detaile, sai kollektsioon pealkirjaks ?Villaselt kevadine?.?
Kui kollektsiooni põhiautoriks oli Kristina, siis villased sokid ja muud lisandid olid just tema pinginaabri Jaanika kootud. Valmis õmmelda aitas tüdrukutel rõivad Kristina ema Evi ?tukert.
Juba piirkondlikule moeõhtule pääsemine oli Kristina ja Jaanika jaoks suur saavutus ja üllatuski. Rakverre võeti modellideks kaasa kooliõed Madli Pihlak ja Liisi Tamm. Ning väike fänniklubigi tuli Torma tüdrukuid toetama. Aga selgus, et peale omade pälvisid nad ka kohaliku publiku tulise toetuse ? vaatamata sellele, et kaks konkurenti, kellega neil rinda pista tuli, olid mõlemad Lääne-Virumaa koolid: Vinni-Pajusti Gümnaasium ja Kadrina Keskkool. Torma neiud võitsid ka ?ürii sümpaatia ning tulid iseenda jahmatuseks võitjaks.
?Kristina seisis, auhinnaks saadud õmblusmasin käes, nagu soolasammas ja ahmis ainult õhku,? naeris Madli.
Praktilised rõivad
Üheks Torma neidude edu põhjuseks oli see, et nad olid vist natuke paremini aru saanud lähteülesandest: Quelle loodab konkursilt nimelt leida ideid, mille järgi õmmeldud rõivaid kataloogi kaudu turustama hakata. Konkurentide kollektsioonid olid aga loodud mitte niivõrd praktilisi, kuivõrd kunstilisi eesmärke silmas pidades.
?Vaid mõned päevad tagasi 16-aastaseks saanud Kristina ?tukert oli toonud lavale moed, mis võiksid pea kohe tootmisse minna ja millele leiduks kindlasti ka kandjaid,? ütles Quelle OÜ turundusjuht Merike Udrik. ?Samas oli neis rõivais põnevust, variatiivsust ja esmajoones jäid need meelde disaineri nooruse kohta üllatava stiilitunnetusega.?
Kristina ise lisas, et nende kollektsiooni plussiks olid veel hoolikalt valitud aksessuaarid. Ning hea oli ka see, et neil oli välja panna teine vahetus mannekeene: teised võistlejad demonstreerisid kogu oma kollektsiooni ise. Mis ei tähendanud, et Torma neidudelgi moeetenduse ajal viperusi ette poleks tulnud.
Tõrksad lukud
?No riideid tuli ikka mitte minutite, vaid sekundite jooksul vahetada,? kinnitasid tüdrukud ja mängisid efektselt ette, kuidas see käis.
Kiirustamise tõttu kippusid muidugi käed värisema ning püksi- ja kleidilukkude avamisel-sulgemisel pole sellised jäsemed just parimad abilised. Paar lukku läkski niimoodi looja karja. Nii et Liinal tuli kõndida mööda catwalk?i, käsi katkist lukku varjamas ning Kristina pidi ühe kostüümiga rahva ees neli tiiru tegema, kuna järgmisena lavale tuiskama pidanud Madli maadles parasjagu lava taga püksilukuga.
?Oi, kõiki neid lugusid ei jõua ära rääkida!? naersid tüdrukud.
Moeõhtu ise oli aga nende meelest vinge. Kohal oli igasuguseid prominente, Toomas Varek ja Marko Pomerants kaasa arvatud. Gerli Padar oli aga ?üriis ja laulis vahepeal. Saalis oli igas eas Quelle kliente, sest peale noorte disainerite loomingu näidati ka kataloogikaubamaja uue hooaja tarbemoodi.
Tallinna finaalis peaks konkureerima seitse kollektsiooni, sest just nii palju oli piirkonnavoore ja igast saab edasi võidutöö. Kristina ja Jaanika kavatsevad oma kollektsiooni enne Tallinna minekut igatahes täiendada ? võib-olla ka mõne noormeestele mõeldud komplektiga.
RIINA MÄGI