Tormas avati kaasaegne spordihoone

Suuri tegusid on sügavate kultuuri- ja sporditraditsioonidega Tormas ikka tehtud, nii kaugemas kui ka lähemas ajaloos. Eilne võimla avamine täiendab kindlalt nende ridu. Selle sündmuse tunnistajad võivad kinnitada, et uue võimla piirkonna sajandiehituseks tituleerimine enne selle avamist polnudki mingi liialdus. Igatahes on see ehitus kindlalt üks selle kandi julgemaid ettevõtmisi ja investeering tulevikku. Kui avatseremoonial avaldati lootust, et paremad sportimistingimused lisavad võimalusi siitkandist nii Euroopa kui ka maailma mastaabis arvestatavate sportlaste kujunemiseks ning rekordite sünniks, siis üks rekord sündis juba hoone avamisega. Igatahes võis spordiliidu Kalju juhatuse esimees Uno Valdmets kohalviibinutele teada anda, et avatavas võimlas on ühtlasi kõige rohkem sisesportimispinda Jõgevamaal.

Avatud suuremale piirkonnale

Hoone ehitus läks kogusummas maksma üle 14 miljoni krooni, millest viis miljonit saadi Euroopa Liidu struktuurifondidest. Ehitaja oli AS Cobra Grupp, kes võitis riigihanke 2004. aasta augustis. Järgmise aasta 1. veebruaril kirjutas firma alla lepingule Torma vallaga ning aprilli keskel alustati ehitustöödega. Maikuu lõpus oldi valmis esimeseks suuremaks sündmuseks ? nurgakivi panekuks. Valmimise tähtaeg oli üleeile, augustikuu viimasel päeval. Nii võidigi koos teadmistepäevaga avada pidulikult ka valminud spordihoone uksed. Sündmusele oli kaasa elamas kogu Torma kooli pere ning rohkesti ümbruskonna inimesi. Kohale olid saabunud need, kes ehituse valmimisele kaasa aidanud, ning külalised kaugemalt ja lähemalt. Nagu ütles avasõnas Torma vallavanem Riina Kull, ei kavatseta uut ja uhket spordihoonet mitte ainult kiivalt endale hoida, vaid see jääb avatuks edaspidi kogu piirkonnale.

Minna saab ainult edasi

Maavanem Aivar Kokk leidis, et kui juba siitkandi noored korv- ja võrkpallurid on varasemates kehvades tingimustes suutnud Eestimaal silma paista, siis on lootust, et Torma ja ümbruskonna spordirahva tegudest võib tulevikus veelgi enam kuulda.

Õnnitlusi ja häid soove öeldi väikestele ja suurtele tormalastele ning spordihoone juhile Aarne Neimannile edaspidiseks rohkesti kaasa. “Ega ühte paikkonda raha just juhuslikult ei tule. Kohapeal peab olema initsiatiiv ja tahtmine oma rahva eest hoolitseda,” ütles regionaalminister Jaan Õunapuu ning avaldas heameelt, et tormalaste julged mõtted on lõpuks teoks saanud. Praegune Riigikogu liige ja endine Torma vallavanem Mati Kepp, kes koos tollase vallavolikogu esimehe Ahto Viliga ehitamisasju ajama hakkas, oli rõõmus, et pikk meel, kannatus ja visa asjaajamine on aidanud sihile jõuda.

Tähtsal sündmusel kõnelesid veel Riigikogu liikmed Mai Treial ja Margi Ein, Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Toivo Tõnson, hoone arhitekt Andres Põime, AS Cobra Grupp esimees Juhan Algus, Ants Paju, Torma kooli vilistlane Avo Planken, Jaan Rohuküla, naabervaldade esindajad jt. Torma kooli õpilaste nimel tänas asjaosalisi ilusa kingituse eest Mariann Kalavus. Mängis valla noorte puhkpilliorkester ning Torma kooli lapsed esitasid toreda päevakohase kava. Maja õnnistas sisse EELK Torma Maarja koguduse uus õpetaja Mehis Pupart. Lindi lõikasid läbi vallavanem Riina Kull, maavanem Aivar Kokk ning regionaalminister Jaan Õunapuu, mille järel võisid kõik juba majja sisse uudistama minna. Järgnesid sportlikud sõpruskohtumised ja mitmed ilusad üllatused. Torma suursündmust võib pildis ja sõnas näha ka järgmises lehenumbris.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus