Tormalased esinesid taas rahvusvahelisel festivalil

Leedus Klaipedas toimunud Euroopa rohkearvulisima osavõtjaskonnaga rahvakultuurifestivalil Europeade osalesid  Torma naistantsurühm ja kapell.

 

Torma segarühma vanem Evi Stukert rääkis, et 46. Europeade`i korraldanud leedulased soosisid igati ka Läti ja Eesti rahvakultuurikollektiivide osalemist suursündmusel. „Eestist oli kohal ligi viissada lauljat, tantsijat ja pillimeest. Festivali võibki suuresti nimetada eestlaste, lätlaste ja leedulaste peoks.”

„Koos teiste Eesti naisrühmadega esitasime Ülle Ferseli tantsu „Üts paigake”. Tänavakavades tantsisime aga „Kalamehe mõrsjat”, „Siina-sinna polkat” ja „Mina tahan tantsu lüüa”. Jõgevamaalt oli festivalil ka Põltsamaa naisrühm UHKA, mille juhendaja Kaja Kivi ka teiste  Eesti naisrühmade tegevust koordineeris,” rääkis Torma rühma juhendaja Luule Lehemets.

Torma kapell Maire Tamme juhendamisel sai  tõelise elamuse esinemisest Klaipeda raekoja platsil. Samuti saatis kapell ka oma koduvalla naisrühma esinemist.

„Suursugused ja südamlikud olid festivali ava- ja lõputseremoonia ja rongkäik. Ilus ja uhke oli kuulda, kuidas eestlasi ja meie rahvuslippe tervitati,” ütles Evi Stukert.

„Eesti, Läti ja Leedu lastekollektiivid esitasid ühiselt Balti Tantsu, mis kohapeal selgeks õpiti. Seda oli lausa lust vaadata,” rääkis Luule Lehemets.

Kõige eksootilisemateks esinejateks pidasid Luule Lehemets ja Evi Stukert aga eskimoid ja sardiinlasi.

„Meie isetegevuslaste osalemist festivalil Europead toetasid Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp. Torma naisrühm ning kapell osales Europead`il neljandat korda. Kaalume võimalust minna ka Itaaliasse, kus festival järgmisel aastal toimub.

2011. aasta Europeade korraldamisau kuulub aga Eestile ja see saab teoks Tartus,” ütles Evi Stukert. 

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus