Torma/Kuremaa kaotas Kuressaarele kuue punktiga

Laupäeval Kuressaares peetud Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigaturniiri kohtumises sai SK Torma Sport/Kuremaa Spordikool hooaja kümnenda kaotuse, kui kohalikule meeskonnale BC Hundid/ASSA Abloy jäädi alla 83:89 (22:29, 23:17, 18:17, 20:26).

Tasavägiselt kulgenud kohtumise kolmandal veerandajal juhtis Jõgevamaa meeskond Lauri Kase tabava viske järel viie punktiga 60:55, kuid viimasele vaheajale mindi juba 63:63 viigiseisus. Otsustav periood algas edukamalt kodumeeskonnale ‒ kahe mänguminutiga rebiti vahe kaheksale punktile (71:63) ning viis minutit enne kohtumise lõppu hoiti seitsmepunktilist 76:69 eduseisu. Märt Tralla, Sten Lillemäe ja Jarmo Heituri korvide toel võrdsustasid külalised seejärel mängu ning kolm ja pool minutit enne lõpuvilet oli Kuressaare edu kahanenud vaid ühele punktile (76:75). Õnnestunumalt tegutsenud võõrustajad said aga taas seitsme punktiga (85:78) ette ning kuigi Märt Tralla tabavate kolmepunktivisetega jõudsid tormalased 12 sekundit enne kohtumise lõppu taas vaid kolme punkti kaugusele (83:86), pööret siiski mängu tuua enam ei õnnestunud.

Keskmängija Sten Lillemägi viskas parimana 25 punkti, viiest kolmepunktiviskest neli tabanud Märt Tralla arvele kogunes 19 punkti. Johannes Välb täiendas meeskonna punktiarvet kümne ning Jaanus Annok ja Lauri Kask võrdselt kaheksa punktiga. Saarlastest oli 21 punktiga täpseim Andri Väljaots.

Täiseduga jätkab turniiri Betoonimeister/Tskk/SK Nord, esikolmikusse mahuvad veel Eesti Maaülikool/Limitex Autoklaasid ja Paide Viking Window. Kaheteistkümne meeskonna seas on SK Torma Sport/Kuremaa Spordikool ainsana võiduta, kõige napimalt edestab neid BC Tartu (1 võit).

Eile õhtul kohtusid Jõgevamaa korvpallurid võõrsil turniiritabelis viiendal kohal oleva Tamsalu meeskonnaga Los Toros/Karud, järgmine kodumäng peetakse reedel, 15. detsembril. Kell 19 Torma spordihoones algavas mängus on vastaseks lähim konkurent BC Tartu, kellele hooaja avamängus jäädi võõrsil alla 63:80.