Torma vallavalitsus kutsus kokku kodupaiga nooremad elanikud

 

Möödunud reedel korraldati Torma rahvamajas pidulik vastuvõtt lõppeval aastal sündinud lastele ja nende vanematele.

Tänavu on Torma vallas sündinud viisteist last. Neile pühendatud traditsiooniline sündmus algas lasteaia “Linnutaja”  Naerumummu rühma laste kontserdiga.

Kõik pered said vallalt meepoti,  kommipaki ning tänukirja.

Vallavanem Riina Kull rõhutas oma kõnes, et ühiskonna tähtsaim lüli, pere, vajab tunnustamist ja väärtustamist. Pere äärmiselt olulist rolli ei tohi kunagi unustada. “Peab kaasa aitama, et meie kodudes oleksid lastele kõik tingimused kasvamiseks ja arenemiseks ja nad saaksid väiksematena ema või isa sülle pugeda ja vanemaks saades nendelt nõu küsida,” rääkis vallavanem.

“Torma vald suhtub lastesse väga hoolitsevalt. On lasteaed ja koolid nii Tormas kui ka Sadalas ja sooviksime, et mõlemad õppeasutused ka tulevikus alles jääksid,” ütles kaksikute Kevini ja Kendra ema Margit Avi  Sadalast. “Algul oli veidi hirmgi, kui sain teada, et perre kaks last juurde tulemas, aga küll me hakkama saame,” rääkis kaksikute ema. Margiti ja Kaido peres on nüüd kokku neli last ja kindlasti aitavad vanemad tütred Keidi ja Kaidi pisemaid hoida.

Jana Õim ja Gaido Padrik olid vastuvõtul  oma väikese Sandraga, kes  on pere kolmas laps. “Laste kasvatamine pole kerge, sest riigipoolne sotsiaalne toetus jääb nõrgaks. Õnneks on valla suhtumine toetav ja abivalmis.  Seda tõestab ka meeldiv koosviibimine aasta vältel sündinud laste ja nende vanemate auks. Pealegi maksab vald kinni lasteaiamaksu,” rääkisid nad.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus