Torma vallas toimus esimene Eesti Spordilehe päev Jõgevamaal

Eesti Spordileht korraldab oma ajalehe päevi erinevates Eestimaa linnades ja valdades. ?Jõgevamaal otsustasime korraldada esimese sellelaadse külaskäigu Torma vallas ja põhjusena mängis rolli seegi, et õppisime nüüdse Torma vallavanem Riina Kulliga Tallinna Pedagoogilises Instituudis koos eesti keelt,? tunnistas Eesti Spordilehe peatoimetaja Tiit Lääne.

Kõik spordilehe ajakirjanikud hindasid Torma valla elanike spordihuvi ja tahet ja üsna üheselt mõisteti ka piirkonna spordiprobleeme. ?Torma kandis on alati hoolega sporditud. Kunagi oli siin võrkpall heal tasemel, nüüd on kuulsad Torma korvpallurid,? ütles peatoimetaja Lääne.

Järgmises Eesti Spordilehes ilmuvas Torma vallale pühendatud leheküljel kirjutab ajakirjanik Kristiina Vahemaa spordielust Torma ja Sadala põhikoolis. ?Tundub, et mõlema kooli kehalise kasvatuse õpetajad püüavad tunde läbi viia võimalikult programmilähedaselt ja pakuvad õpilastele võimalusi ka suusatamiseks ja uisutamiseks. Huvitav oli kuulda, et mõned lapsed harrastavad ka selliseid spordialasid nagu surfamine ja ratsutamine.?

Fotograaf Ragne Raugme ütles, et ta sai kõige huvitavama foto Torma põhikoolis, kus Erich Krieger laulis laulu ?Mina olen sinu sõber” ja Jüri Tarmak võttis samal ajal kukile ühe väikese poisi, kes pidi olema justkui Martin Müürsepp.

Aleksander Tammert seenior ütles pärast kohtumisi Sadala põhikooli õpilastega ja valla elanikega Torma rahvamajas: ?Olen Torma vallas esimest korda ja kohalikule spordilelule on mul seetõttu võrdlemisi raske objektiivset hinnangut anda. Minu arvates võiks siin hakata tegutsema ka mõni entusiastlik kergejõustikutreener, sest kergejõustik on muidu spordilembelises Torma vallas jäänud tagasihoidlikuks. Mulle isiklikult oli aga kõige huvitavam see, et jõudsin oma abikaasa lapsepõlvemaale. Abikaasa õppis mõne klassi Torma koolis. Vestlesin kahe inimesega, kes mäletasid mu abikaasa vanemaid.

Tammert seenior kiitis ka Torma Põhikooli sööklas valmistatud tervislikku toitu.

Eesti Spordilehe päeva raamesse mahtus ka spordiajakirjanike ja Torma spordiaktiivi vaheline võrkpallimats. Tasavägise mängu võitsid spordiajakirjanikud 3:2. Ajakirjanike võistkonnas mängis kaasa ka Eesti Maaspordiliit Jõud peasekretär Ants Saar. ?Mängisime Torma spordihoones. Hea, et selline rajatis on olemas. Veerand sajandi vanune spordihoone kipub aga samas ajahambale jalgu jääma ja ilmselt on selle ülalpidamine ka vallale kulukas.?

Eesti maaspordi eestvedaja märkis sedagi, et kunagi on Tormas mänginud korvpalli koos maailmameister Priit Tomsoniga. Spordilehe päev Torma vallas lõppes ajakirjanike, spordikuulsuste ja Torma valla sportlaste vahelise mõttevahetusega. Vallavanem Riina Kull kinkis Eesti Spordilehe toimetusele Torma valla oma raha, milleks on suveniir-viiesajane.? Peatoimetaja Tiit Lääne ja ?Jõu? peasekretär Ants Saar kinkisid Torma vallale raamatud Eesti olümpiavõitjatest.

Ajakirjanike ja tormalaste korvpallikohtumises oli peakohtunikuks Torma põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Enda Kalm.

“On hea meel, et meie valla tegemisi ei kajastata mitte üksnes maakonna, vaid ka üle-eestilises ajakirjanduses. Usutavasti kirjutatakse Spordilehes ka Torma põhikooli juurdeehitusega seonduvast ja ka mitmetest andekatest inimestest, kes meie kandist on jõudnud tippsporti ja seda ennekõike oma jõu ja pingutustega: Erge ja Ergo Nugisest, purjelauasporti harrastavast perekond Aasast, korvpalluritest jne. Ehk kirjutavad spordiajakirjanikud Torma vallale pühendatud leheküljel ka ideest rajada Jõgevamaale spordikool,? arutles omavalitsusjuht Riina Kull.

Tiit Lääne teatas, et Eesti Spordileht on meelsasti valmis korraldama oma päevi ka teistes Jõgevamaa valdades, kes ise selleks initsiatiivi üles näitavad.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus