Torma vallas süüdati advendiküünlad kolmes paikkonna keskuses

 

Pühapäeval tähistati Torma vallas advendiaja saabumist piirkonna kolmes keskuses: Torma aleviku jõulukuuse juures ning ka Sadala ja Vaiatu rahvamajas, kus koosolijate poole pöördusid nii vaimulikud kui ka omavalitsusjuhid.

Advendiküünlad süütas Torma vallas EELK Torma Maarja koguduse õpetaja Mehis Pupart.  Sadala Külade Seltsi rahvamajas oli koos temaga tseremooniat läbi viimas ka kohaliku baptistikoguduse pastori kohusetäitja Sulev Kivastik. “Rõõm tõdeda, et esimene advent on järjest jõudsamalt vallutamas Eestimaa inimeste südameid. Oleme kristlik maa, kus oma kristlikke juuri ei häbeneta,” ütles Torma vallavolikogu esimees Ülvi Nool.

“Advendiaeg on igati sobiv ka tugeva kogukonnatunde vajalikkuse toonitamiseks. Ikka tuleb maakohas muretseda, kas naabri korstnast ikka suitsu tuleb ning võimaluse korral kaasinimestele abiks olla, sest siis on põhjust ka ise abivalmidusele loota, kui selleks tarvidus peaks tekkima,” lausus Torma vallavanem Triin Pärsim.

Advendikontserti Sadalas sisustasid Torma valla segakoor “Sõbrahing” ja Võrumaa muusik Kait Tamra.

“Siinse rahvamaja advendiõhtul võis tunda hingekosutavat aurat, mille loomisele aitas kaasa ka koorilaul,” kinnitas Tamra.

Segakoor “Sõbrahing” laulis esimese advendi tähistamisel ka Torma alevikus, samuti esinesid seal kohalikud puhkpillimuusikud.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus