Torma vallas avati päevakeskus

Päevakeskuses osutab riigi kulul rahastavat teenust mittetulundusühing  Torma Valla Sotsiaalkeskus.

Idee Torma Valla Päevakeskuse avamiseks pakkusid välja omavalitsuse sotsiaaltöötajad eesotsas vallavalitsuse sotsiaaltöö peaspetsialisti Marika Kalmuga. “Vajadus selle asutuse järele oli juba ammu. Mõnedki meie piirkonna elanikud käisid senini Jõgeva päevakeskuses. Nüüd on neil aga võimalus sama teenust kasutada oma kodu lähedal, jääb ära kulukas ja vahel ka tülikas sõit maakonnakeskusse, ” ütles Torma vallavanem Riina Kull.

Kümme klienti, kelleks noored mehed ja naised, viibivad  argipäeval päevakeskuses kella 9-14. “Sel ajal saab tegelda käsitööga, töötada arvuti taga, mängida koroonat, omavahel vestelda ja ka lihtsalt puhata,” rääkis tegevusjuht Anne-Lea Sarapuu, kes on varem töötanud Torma lasteaias ja Koluvere hooldekodus.

Sarapuu sõnul olid päevakeskuse kliendid abiks ka mööbli kokkupanemisel. “Eriti osav oli selles töös Janek,” kiitis tegevusjuht. Janeki enda sõnul on aga tema lemmikharrastuseks kangastelgedel kudumine. Teljed on päevakeskuses olemas,  kudumise õppis ta selgeks Kiigemetsa Koolis õppides. Avapeoks oli päevakeskusse üles seatud näitus klientide joonistustest ja käsitöödest.

Torma valla sotsiaaltöö peaspetsialist Marika Kalm märkis, et päevakeskusse saadab inimese eriarst oma saatekirjaga.

“Arstid annavad meile ka nõu, missugune tegevus ühe või teise kliendi tervisele ja arengule kõige kasulikum oleks,” ütles  päevakeskuse tegevusjuht.    

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus