Torma valla Laululinnuks sai Margit Raud

Lauluvõistlusel osalejatel oli võimalus esineda eestikeelse lauluga omal valikul. ?Noored soovivad sageli laulda inglise keeles. Me pidasime aga eesti keeles laulmist vajalikuks seetõttu, et emakeelsed laulud kõlavad ka Jõgevamaa laulukonkursil ja ETV ?Laulukarussellil?, kuhu on võimalus pääseda ka meie võistluse võitjatel,? rääkis Torma valla kultuurijuht Merle Nisu.

Solistidest said esikohad Kaisa Maasik  Torma lasteaiast ?Linnutaja (4-6-astased), Margit Raud Torma Põhikoolist (7-9-aastased), Mariliis Lindsalu Torma Põhikoolist (10-12-aastased) ja Kertu Tutt Sadala Põhikoolist (13-16-aastased). Solistidest kogus züriilt kõige rohkem punkte Margit Raud, kes pälvis tiitli Torma valla laululind. Ta esitas Juhan Trumbi kirjutatud ?Telepuldi laulu?. Publiku lemmikuks sai Torma tütarlasteansambel ?Nonett? .

 Ansamblitest tunnistati parimaks Sadala tütarlasteansambel Vaikuse Hääl. Lauluvõistluse võitjate juhendajateks on lasteaiaõpetaja Maire Tamm, kooliõpetajad Kersti Matson ja Mare Talve ning kultuurijuht Merle Nisu.

Zürii esimees oli Ülenurme Gümnaasiumi muusikaõpetaja Ursel Oja, kes on ka konkursi ?Kaks takti ette? võitja Laura Põldvere õpetaja. 

Vahepalasid esitas Torma ja Sadala poistebänd ?Night Day?

Lauluvõistlus ?Lõbus lust? sai Torma vallavalitsuse eestvedamisel teoks seitsmendat korda.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus