Torma valla lapsed saavad kodupiirkonna tunnuslausega helkurid

Torma  vald on teadaolevatel andmetel esimene Eesti omavalitsus, kus lapsed kodupiirkonna tunnuslausega helkureid kandma hakkavad.

Torma vallavanema Riina Kulli sõnul jagatakse helkurid Carl Robert Jakobsoni nimelise Torma Põhikooli ja Sadala Põhikooli õpilastele ning Torma lasteaia Linnutaja lastele. “Peame väga oluliseks, et meie lapsed saaksid pimedal ajal teedel  ja külatänavatel  igati ohutult ja turvaliselt liigelda,” ütles vallavanem.

Koolide ja lasteaia õpetajad räägivad, miks  helkur on hädavajalik, ja jagavad nõuandeid selle kasutamiseks.

Torma lasteaia juhataja Kaja Ivask ütles, et helkurid on igati tänuväärne kingitus. “Mitmed lapsed peavad hommikul bussipeatusse kõndima ja neile on helkuri kasutamine äärmiselt vajalik. On hea meel, et lapsed saavad helkuri tähtsusest ka ise väga hästi aru.”

“Korrektsest liiklemisest ja helkuri tähtsusest oleme oma lastele pidevalt rääkinud ja koolis on liiklusalast selgitustööd teinud ka politseitöötajad. Kindlasti pole aga veel kõigil helkurit, seepärast on väga teretulnud, et omavalitsus need kingib,” lausus Sadala Põhikooli õppealajuhataja Mari-Ann Luhamäe.

“Torma vallas suhtutakse laste liikluskasvatusse tõsiselt. Olen seal korduvalt ka ise liiklusohutuse teemal rääkimas käinud,” märkis Tartu Teedevalitsuse Jõgeva osakonna liiklusohutuse peaspetsialist Arnold Narits, kelle sõnul korraldatakse lähiajal mitmetes maakonna koolides õppusi helkuri kasutamiseks. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus