Torma valla lapsed laulsid Olav Ehala klaveri saatel

Möödunud laupäeval Sadala rahvamajas peetud Torma valla laste laulupäeval “Sina jõuad kaugemale” esitati laule helilooja ja muusiku Olav Ehala klaverimängu saatel.

Laulupäeval esinesid Torma põhikooli, Sadala põhikooli, lasteaia “Linnutaja” Torma rühmade ja Sadala rühma Lepatriinud lapsed. Üks Sadalast pärit laululaps õpib aga  Jõgeva põhikoolis. Kokku oli esinejaid üheksateist.  

“Iseäranis hästi õnnestus laulmine kooliõpilastel, kellel juba kogemus. Väga püüdlikud olid ka lasteaialapsed. Hea oli kuulda oma laulu,” ütles Olav Ehala.

“Lapsed valmistusid lauluvõistluseks põhjalikult ja lasteaias toimus ka eelvoor,” ütles Torma lasteaia muusikaõpetaja Diana Hints. Sadala kooli muusikaõpetaja Mare Talve sõnul oli õpilastele väga heaks kogemuseks laulda Olav Ehala klaverimängu saatel, kes laste esinemist igati toetas.

Torma kooli õpilased olid valmistunud laulupäevaks muusikaõpetaja Vairi Niinepi  juhendamisel.

Laulupäeva korraldaja ja teadustaja Valdi Reinase sõnul paremusjärjestust välja ei selgitatud, eesmärk oli lastele esinemisrõõmu pakkuda.

“Esimese Torma laste laulupäeva korraldas Sadala rahvamaja. Nüüd on Sadala Külade Seltsis koos koostööpartneritega rõõm sündmus taaselustada,” ütles ühenduse eestvedaja Pille Tutt.

“Viimane Torma valla laste laulupäev toimus kümme aastat tagasi. Tänu valla kultuuriümarlaua ettepanekule taastati tore traditsioon. Saal oli lauluhuvilisi lapsi ja kuulajaid täis. Esinemine pakkus puhast rõõmu nii lastele kui juhendajatele. Järgmise aasta kultuurikalendrisse võib selle sündmuse sisse kirjutada – osalejate suur arv näitas, et laulupäev on populaarne. Suur tänu maestro Olav Ehalale, laululastele, juhendajatele ja Sadala rahvamaja korraldusmeeskonnale,” ütles  Torma vallavanem Triin Pärsim.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus