Torma valla eakad kohtusid jõulupeol “Õnne 13” tegelastega

Möödunud pühapäeval Sadala rahvamajas peetud Torma valla eakate jõulupeo publikul oli võimalik silmast silma kohtuda telesarjast “Õnne 13” tuttavate näitlejate Garmen Tabori ja Aleksander Eelmaaga, vaadata Sadala kooli näiteringi jõuluetendust ning kuulata mitmes keeles laule rahvusvahelise koosseisuga trio esituses.

Torma valla eakate jõulupeo korraldamisele pani, nagu mitmel varasemalgi aastal, õla alla Ookatkul elav rootslasest ettevõtja ja heategija Eckard Klug. Peo toetamise kõrval ei pidanud ta paljuks seal ise ka rahvast lõbustada. Eriti suure aplausi teenis Eckardi ja tema sõprade, Põltsamaal tegutseva firma Vikan Estonia rootsisoomlasest mänedžeri Pauli Mentu ja kohaliku muusiku Onu Priidu (just sellise nime all ta end esitleb) poolt vene keeles esitatud rahvalaul “Kalinka”. Teiseks “hitiks” kujunes Eckardi ja Pauli poolt eesti keeles esitatud “Valged roosid”. Duetti laulis Eckard ka Valdi Reinasega. Keeli, milles lauldi, kogunes lõpuks nii palju, et ei julge neid siinkohal loetlema hakata: äkki jääb mõni nimetamata.

Päkapikkude rõivad

Sadala kooli esimese ja teise klassi näitering, mida juhendab Valdi Reinas, esitas jõulupeol juhendaja enda kirjutatud näidendi, milles oli juttu sellest, kuidas päkapikud oma välimuse said. Seitse päkapikku hakkasid nimelt igaüks omas kambris endale töörõivaid õmblema. Ning kui nad lõpuks kambrist välja tulid, olid kõigil seljas ühesugused punased riided.

Näitlejad Garmen Tabor ja Aleksander Eelmaa jõudsid Torma valla eakate jõulupeole oma kolleegi Ain Lutsepa vahendusel. Viimasest on saanud tänu mõnedele ühistele projektidele Sadala seltsielu edendajate suur sõber.

Garmen Tabor kehastab üle 20 aasta Eesti Televisiooni ekraanil jooksnud sarjas “Õnne 13” Uuevariku talu perenaist Annemaid, Aleksander Eelmaa sama talu sulast ja omamoodi “taskufilosoofi” Ülot. Pidulistel oli võimalik mõlemale küsimusi esitada ning seda võimalust kasutati agaralt. Uuriti, millega näitlejad peale seriaalis esinemise tegelevad, küsiti, kui palju kulub aega seriaali ühe jao teksti õppimisele, ning tunti muret, kuhu on seriaalist kadunud mõned seal kunagi esinenud tegelased.

Esimest korda koos rahva ees

Üllataval kombel selgus, et Tabor ja Eelmaa polnudki kunagi varem kahekesi koos rahvaga kohtumas käinud. Mõlemad kinnitasid, et naudivad seriaali tegemist. Mõlemale meeldis väga ka pidu, mille külalisteks nad Sadalas olid.

Eakate peole kogunes umbes 90 inimest. Valla eri piirkondadest toodi rahvas kohale organiseeritud transpordiga. Peol oli kohal ka vallavanem Triin Pärsim, kes kõiki saabuvate jõulude puhul tervitas.

Pidulistele pakuti sooja lõunasööki, koduleiba ja piparkooke, mille valmistas koos abilistega Eckard Klugi kaasa, toitlustusettevõtja ning vallavolikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni esimees Luule Väin. Päkapikkudeks riietatud vabatahtlikud abilised jagasid peo ajal ka toitu.

“Olen kõigile abi eest väga tänulik. Et rahvast oli palju, tuli naistel-päkapikkudel joosta, nii et päkad välkusid,” ütles Luule Väin.

Küsimusele, miks nad koos Eckardiga selliseid pidusid juba aastaid korraldavad, vastas Luule Väin:

“Vananemine ei pea tähendama üksi kodus istumist. Vananeda võib ka väärikamalt ja südant rõõmustavatest sündmustest osa saades.”

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus