Torma valla aurahaga tunnustati Evi Štukertit ja Tiiu Lindsalu

Tänavu pälvisid kodupiirkonna kõrgeima tunnustuse Torma valla auraha rahvatantsu edendaja Evi Štukert ja kauaaegne vallasekretär Tiiu Lindsalu.

Torma vallas arendusspetsialistina töötavat Evi Štukertit tunnustati Torma valla aurahaga järjepideva ja põhjaliku töö eest Torma naisrahvatantsurühma vanemana. “Ta on kirjutanud projekte rahvarõivaste muretsemiseks ja ringreisidel käimiseks. Tänu Evi Štukertile on Torma naisrühm osalenud Itaalias Sardiinia saarel, Prantsusmaal, Ungaris ja Riias toimunud rahvusvahelistel folkloorifestivalidel Europead. Igal kevadel toimub Evi Štukerti algatusel Torma rahvamajas Anna Raudkatsile  pühendatud rahvatantsupidu,” rääkis auraha andmiseks ettepaneku teinud Torma valla kultuurijuht Merle Nisu.

Evi Štukerti sõnul kaasnevad tunnustamisega eriliselt positiivsed emotsioonid. Torma naisrühmas tantsib ta kümnendat aastat, alates kollektiivi loomisest. “Meie rühmas tantsivad väga toredad ja säravad ning kohusetundlikud naised, meil on suurepärane juhendaja, õpetaja Luule Lehemets,” lisas ta.

Veel märkis Štukert, et Torma naisrühma  ootab tänavu suvel taas esinemine folkloorifestivalil Europead, mis seekord peetakse samuti Itaalias.

Tiiu Lindsalu autasustamiseks Torma valla aurahaga tegid ettepaneku vallavolikogu liikmed, Torma Põllumajanduse Osaühingu juhataja Ahto Vili ja Torma spordihoone juhataja Aarne Neimann.

Tiiu Lindsalu töötas alates 1979. aastast Torma külanõukogu sekretärina ja vallasekretärina alates valla taastamisest kuni pensionile jäämiseni möödunud aasta lõpul. Ta on olnud kõige staažikam vallasekretär Jõgevamaal.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus