Torma vald kuulutab välja Jakobsoni aasta

Torma vallavanem Riina Kulli sõnul on plaanis järgmine aasta Torma vallas välja kuulutada Carl Robert Jakobsoni aastaks, et põhjalikumalt tutvustada kirjamehe ja poliitiku tegevust ja vaimset pärandit, eriti perioodil 1844-1862, mil Jakobson elas Tormas.

?Mitmed tuleva aasta Torma valla üritused plaanitseme pühendada Carl Robert Jakobsonile. Kuidas Jakobsoni aastat tähistada, seda arutame läbi ka Torma vallavalitsuses, vallavolikogus, seltsides ja organisatsioonides. Kindlasti peame nõu Tormalaste Kodukandi Ühendusega, kuhu kuuluvad praegu teistes Eestimaa paikades elavad tuntud inimesed, kes pärit meie vallast,? lausus Kull.

?Idee pühendada 2007. aasta rahvusliku liikumise suurmehele Carl Robert Jakobsonile on igati positiivne. Kindlasti tuleks avalikkust teavitada Jakobsoni töödest ja tegemistest, mis seotud Tormaga,? avaldas arvamust Tormalaste Kodukandi Ühendusse kuuluv majandusmees Jüri Kraft.

 Torma põhikool kannab  Carl Robert Jakobsoni nime ja samas asub ka tema tuba-muuseum. Vallas on korraldatud Jakobsoni künnipäeva ja talulaata.

Torma vald tunnustab tublisid koostööpartnereid aurahaga, millel Jakobsoni pilt. Tänavu veebruaris valiti vallale tunnuslause ?Adra ja sulega Jakobsoni vaimus?. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus