Torma vald korraldas isetegevuslastele ja sportlastele tänuürituse

Möödunud reedel korraldas Torma vallavalitsus piirkonna isetegevuslaste ja sportlaste tunnustamiseks,  kus esinesid Hongkongist pärit kontratenor Ka Bo Chan ja kitarrist Tiit Peterson. 

Torma vallas traditsiooniks kujunenud tänuüritusel osales erinevate põlvkondade kultuuri ja spordiinimesi. Vallavanem Riina Kulli sõnul on selles paikkonnas tähelepanuväärne roll tublidele isetegevuslastel ja nende juhendajatel, samuti sportlastel, kellest mitmed on koduvallale Jõgevamaal, kogu Eestis või ka rahvusvahelisel  areenil kuulsust toonud.

„Pean väga oluliseks sedagi, et ikka jätkuks tegevust meie valda rajatud korvpalli- ja võrkpalliväljakutele,” ütles  vallavanem.

Torma rahvamajas toimunud kontserdil  esitas Tiit Petersoni kitarrihelide saatel mitmete tuntud heliloojate laule kontratenor Ka Bo Chan, kes on sündinud 1975. aastal Hongkongis, õppinud laulmist  Ameerika Ühendriikides ja elab üheteistkümnendat aastat Eestis.  Seoses pühvliaasta algusega jutustas ta esinemise vaheajal uue aasta vastuvõtmise traditsioonidest Hiinas. Publiku üllatuseks kõneles artist piisavalt head eesti keelt, mida ta on enda sõnul õppinud peamiselt eestlannast abikaasalt.

Torma vallavanem Riina Kull tänas Tiit Petersoni ja Ka Bo Chani huvitava ja emotsionaalse kontserdi eest.

„Usutavasti pakkus kontsert muusikalise elamuse, mida meie kandi inimesed varem saanud polnud,” ütles valla kultuurijuht Merle Nisu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus