Torma vald kinkis oma noorimatele kodanikele mett

Eile korraldas Torma vallavalitsus  piduliku vastuvõtu  aasta vältel sündinud lastele ja nende vanematele. Alates eelmise aasta detsembrist on selles vallas ilmale tulnud kakskümmend poissi ja tüdrukut.

Vallavanem Riina Kull õnnitles Torma rahvamajas toimunud koosviibimisel  peresid, kus lapsed sündinud, ning soovis paikkonna kõige noorematele elanikele kaunist lapsepõlve ja tublidust täiskasvanuks sirgumisel, vanematele aga ennekõike hoolivust, üksteisemõistmist  ning leiba kodulauale. Valla poolt olid ka tänukirjad  tekstiga “Uue elu allikale“ ja kingituseks keraamilised anumad Pajusi mesinikult pärit meega. “Mesi on tervislik  ja kasulik nii väiksematele kui ka suurematele pereliikmetele, selle kinkimine on  meil niisugustel üritustel traditsiooniks kujunenud,” lausus Kull.

Väikese Siimu ema Katrin Luhamäe  Sadalast avaldas arvamust, et selliste südamlike vastuvõttude  ja meelespidamistega  tõestab  Torma vald oma lastesõbralikkust. “Rahaline toetamine on praegu üsna raske, kuid peredele on väga oluline ka valla moraalne tugi,” kinnitas ta. 

Tiina ja Meelis Teppani peresse sündinud Markus-Aleksander on aga selles peres juba  viies laps. Vanaemadest oli üritusele tulnud Torma lasteaia õpetaja Eda Vasenko. “Esimese lapselapse ilmaletulek on tõeline rõõmusündmus. Kui vahel töölt koju tulles väsimust tunned, siis väike Eliis oma naeratusega annab energiat,” ütles ta.

Riina Kulli sõnul on lõppev aasta Torma vallale  võrreldes varasematega mõnevõrra lasterikkam olnud. “Kui suudame parandada elukvaliteeti ja luua uusi töökohti, siis kostab meie kodudes loodetavasti veelgi rohkem laste kilkeid ja naeru,” ütles vallavanem.

Pidulikul vastuvõtul laulsid Torma põhikooli õpilased.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus