Torma uus võimla on avatud

Torma kooliperele kujunes võimla avamise tõttu tänavuse kooliaasta esimene päev pikaks ja meeldejäävaks. Elati ju kaasa nii võimla pidulikule avamisele kui ka uues hoones peetud põnevatele sportlikele kohtumistele. Nii jääb praegustele koolilastele kodukandi üks suursündmusi ilmselt veel kauaks meelde. Nüüdsest on uue hoone uksed avatud ning ideaalsed sportimisvõimalused olemas nii väikestel kui ka suurtel. Avaras võimlas on täismõõtmetes korvpalli-, aeroobika- ja jõusaal.

“See objekt on siinsete inimeste jaoks kordades olulisem kui mõnes suures keskuses,” ütles avatseremoonial hoone arhitekt Andres Põime ning tunnistas, et see oli sundinud tal endast maksimumi andma. “Aga oli ka hea tellija, kellega tekkis vastastikune usaldus,” lisas ta.

Ehitaja ASi Cobra Grupp nimel tänas Juhan Algus suuremaid alltöövõtjaid. Koolipere ja vallarahva nimel oli Torma kooli direktoril Toomas Aavasalul ja vallavanemal Riina Kullil põhjust öelda tänusõnu väga paljudele, kellel võimla valmimisel oma osa. Õnne olid tormalastele nende tähtsal päeval soovima tulnud naabervaldade esindajad ja paljud teised. Võimla juhataja Aarne Neimann sai enda hoolde Jaak Krivini valmistatud sümboolse võtme. Pärast seda, kui kirikuõpetaja Mehis Pupart oli hoone sisse õnnistanud ja lint ukse ees läbi lõigatud sai, võisid kõik juba majja uudistama minna.

Õige pea järgnesid sõpruskohtumised. Esimestena asusid omavahel võrkpalli mängima oma valla naised ? noored ja veteranid. Seejärel kohtus Torma valla segavõistkond maavalitsuse võrkpalluritega. Pärast seda aga asusid Torma ja Kuremaa korvpallipoiste vastu mängima SK Kalev endised kuulsused, 1991. aastal Nõukogude Liidu meistriks tulnud koosseisust: Babt?enko, Metstak, Karavajev jt.

Selle tõestusena, et uus spordihoone annab võimalusi mitte ainult kooli võimlemistunde läbi viia ja kohalikke võistlusi pidada, vaid ka korraldada mistahes suuremastaabilisi turniire ja võistlusi, on juba 29. septembril ees ootamas kolm päeva kestev rahvusvaheline korvpalliturniir, kus osalevad Läti, Leedu ja Eesti sportlased.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus