Torma tüdrukud noorte rõivadisainerite võistluse finaalis

Kataloogikaubamaja Quelle kutsus oma 10 aasta juubeli puhul võistlema noori rõivadisainereid üle kogu Eesti. Poole aasta jooksul korraldati koos Quelle suurte juubelietendustega kokku seitsmes Eesti linnas võistluse regionaalvoorud ning igast neist valiti noorte autorite parim esindama töö piirkonda lõppvooru. Torma piigade rõivakollektsioon osutus parimaks Rakveres peetud eelvoorus. Pühapäeval siis tuligi väikese Torma kooli esindusel ühena seitsmest Tallinnas finaalis üles astuda, ülejäänud kuus esinejat olid enamasti linnakoolid ja suuremad.

Võistluse võitis ja aasta parimaks nooreks disaineriks tunnistas ?ürii eesotsas moekunstnik Aarne Niiduga 15-aastase Tallinna Rocca al Mare kooli tüdruku Roberta Eineri. Tema loodud valge rahvuslikes motiivides komplekt võetakse tootmisse ning tuleb müügile Quelle kataloogis ja uues internetikaubamajas.

Võidutöö juures pidas Quelle turundusjuht Merike Udrik olulisemaks julgust ühendada noortemoodi ja rahvuslikku elementi. “Võistlus täitis oma eesmärgi suurepäraselt ? me andsime hea põhjuse loovuseks sadadele Eesti noortele ja võidutöö sai nii hea, et see kaunistab meie sügisest kataloogivalikut,” ütles ta.

Rohkesti said kiita ka Torma neiud julge esinemise ja leidlikkuse eest. Kollektsiooni autor Kristiina Stukert sai kingiks mp-3 mängija. Merike Udrik iseloomustas Torma kooli tütarlaste osalemist järgmiselt: “Quelle noorte rõivadisainerite finaalis osalenud tööd olid kõik ääretult isikupärased ja huvitavad. 16-aastane Kristina ?tukert koos kaasautor Jaanika Rauaga Torma Põhikoolist esindasid Viru- ja Jõgevamaad. Nende kollektsioon oli väga mahukas ja sisaldas eriilmelisi töid. See oli kui pilguheit veel välja kujunemata, kuid moeteadliku noore inimese garderoobi. Kantavad ja praktilised ideed ning modellide kindel esinemine mõjusid tervikuna hästi. Komplekti publikule tutvustanud ?üriiliige Heti Tulve kiitis komplekti autoreid mitmekülgse ja värviküllase lahenduse eest. Eriti oluliseks pidas ta aga nahasõbralike materjalide, puuvillase ja villase oskuslikku kasutamist. Publikut võlus ka tüdrukute ääretult soe ja positiivne ellusuhtumine. Nad esindasid just täpselt meie moevõistluse ideed: väljendada oma mina omaloodud rõivaste kaudu.”

<P align=justify>VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus