Torma staadion sai värskenduse

Jõgeva vallas asuv Torma põhikool on suuruselt valla teine põhikool – üheksa klassi peale jaguneb 125 õpilast. Möödunud laupäeval toimusid Torma põhikoolis talgud, et teha rõõmsamaks ja puhtamaks põhikooli staadionit. Kokku said endised vilistlased, praegused lapsevanemad.


Staadion on olnud pikemat aega suurema hooleta, sest rahaline toetus valla poolt on olnud minimaalne kui mitte olematu. Enne valdade ühinemist eraldatud rahasüst kulus suurematele projektidele ja lennukad plaanid, mis tol hetkel staadioni jaoks olid, tuli maha matta.

Siht silme ees

Sellest tulenevalt vajasid hooldust pingid, jooksurada samblast rookimist, kaugushüppekasti juures vajasid okste lõikust puud, uut värvikatet poomid, liivakastid vajasid juurde uut liiva. Teha võiks veel palju!
Tehtavad tööd olid varemalt kokku lepitud ja kõikidel oli päeva alguses siht silme ees, mis tööd võiksid ideaalis tehtud saada. Päeva lõpuks said uue katte ja värske värvikihi kolm pinki hüppekasti juures rõõmsavärviliseks said kolm tasakaalupoomi, puhtaks sai roogitud jooksurada, lõigatud oksad hüppekasti juurest. Kahjuks ei mahtunud päevakavva kõikide pinkide uuendus ja vähemkasutatava hüppekasti juures olevad pingid jäävad ootama paremat aega.
Pikemas perspektiivis on soov staadionilt eemaldada vanad turnikad ja asendada need paremate ja uuematega. Staadion on saanud küll uuenduse välijõusaali näol, kuid hetkel puuduvad ajaveetmisevõimalused koolipere kõige pisematele.
Soov on soetada ka uued jalgpalliväravad, sest praeguste metallkonstruktsioonid on kannatada saanud ja pole võimalik enam parandada. Staadionikate on amortiseerunud ja staadion tervikuna vajab rekonstrueerimist.
Ideid, kuidas teha staadionit lapsesõbralikumaks, paremaks ja huvitavamaks, sai õhku visatud mitmeid.

Talguid tuleb veel

Torma spordihoone juhataja Aarne Neimanni soov oleks, et spordiväljak pakuks tegevusi nii suurtele kui väikestele ja et sportimine oleks au sees.
Soov on korrata korrastustalguid kevadel, kuid kindlasti tahaks teha seda suurema meeskonnaga. Nii mõnedki tööd ei saanud tehtud sellises mahus nagu oli plaanis. Loodame järgmistel kordadel suuremale osavõtule, sest koos suudame rohkem! Talgute korraldamiseks tehti reklaami Torma valla Facebooki grupis Parem Torma kõigile! ning teema tõstatati ka Torma põhikooli hoolekogus. Arusaadav, et info plaanitud tööde kohta ei jõudnud ehk kõikide huvilisteni, mistõttu madalam osalemisaktiivsus talgutel on mõistetav.
Puitmaterjaliga toetas Jõgevamaa vineeritootmisettevõte Estonian Plywood AS. Värvidega toetas Sadolin ning kõikide vajalike tööriistadega värvitöödeks Fere OÜ. Vajalikud vahendid valis ja komplekteeris Kaivo Kohala. Pinkide ehituse võttis enda peale Raido Oras (Nevor Ehitus OÜ).
Neimann Grupp OÜ abistas nii jooksuraja puhastusega kui värske liivaga, mis hüppekastile tuuakse.
Kohal olid Kady-Kairit Kerve, Raido Oras, Kadri Lauringson, Silver Kattel, Getter Siirak, Aveli Pärn, Aarne Neimann ja ka lapsed, kes tuju terve päeva jooksul üleval hoidsid.

AVELI PÄRN

blog comments powered by Disqus