Torma Sport jõudis karikavõistlustel teise ringi

SK Torma Sport korvpallimeeskond alistas teisipäeval Räpinas toimunud Eesti korvpallikarikavõistluste avaringi korduskohtumises KK Räpina Kotkad 81:78 ning pääses teise ringi, kus läheb tõenäoliselt vastamisi meistriliigas mängiva Pärnu Sadamaga.

Koduväljakul peetud avamängus möödunud hooajal esiliigas kolmanda koha saanud Räpina meeskonna nelja punktiga alistanud tormalased olid peaaegu kogu korduskohtumise tagaajaja rollis. Avaveerand kaotati seitsme punktiga ning kuigi poolajavileks vähendati vahe minimaalseks (37:38), oli otsustava veerandaja alguseks kodumeeskond taas nelja punktiga ees. Otsustaval perioodil suutsid tormalased siiski oma paremuse maksma panna ning tasavägiselt kulgenud mängu kolme punktiga võita. Kuus kolmepunktiviset tabanud Brett Nõmm tõi Torma meeskonna kontosse 20 punkti, Fredi Parker lisas 15, Jaanus Annok 12, Priidik Ulp 10 ning Gintaras Dalke ja Karl-Kristjan Vaab võrdselt 9 punkti. Lauavõitluses olid vastavalt kümne ja kaheksa lauapalliga edukamad Fredi Parker ja Johannes Välb. Räpina meeskonnas lasus kohtumise põhiraskus kolmel mängijal: Marten Järvik, Olver Kaljuvee ja Kustas Põldoja viskasid kokku 63 punkti.

Torma Spordi järgmine vastane selgub paarist, kus kohtuvad Pärnu Sadam ja esiliigas mängiv Kohila/Eesti Telekom/Webware. Teisipäeval Kohilas peetud avamängu võitsid pärnakad 74:61, korduskohtumine toimub pühapäeval.

Möödunud nädalal pidas Torma Sport ka Eesti meistrivõistluste esiliigaturniiri avakohtumise. Tartus jäädi napilt kolme punktiga, 75:78 alla Tartu Kalev/Estikole, võrdselt 14 punkti kogusid Johannes Välb, Gintaras Dalke ja Karl-Kristjan Vaab. Pühapäeval kohtuvad tormalased Tallinnas esiliiga meistri Baltecoga, esimene kodumäng peetakse 2. oktoobril, kui kell 20 minnakse Torma spordihoones vastamisi Tamsalu meeskonnaga Los Toros/C-Tower.