Torma Spordiklubi/Kuremaa Spordikeskuse võistkond pürib esiliigasse

Võistkonnale tähendab esiliigas mängimine vähemalt 150 000 kroonist kulutust, mis tuleks katta sponsoritel.

?Võistkonna jaoks tähendab esiliigas osalemine tõsist väljakutset,? rääkis treener Raivo Tralla.

Mullu esitas KK Rakvere korvpalliliidule taotluse esiliigas mängimiseks ja see rahuldati.

Põhiturniir on võidetud

Torma Spordiklubi/Kuremaa Spordikeskuse meeskond võitis A-klassi Eesti meistrivõistlustel põhiturniiri. Nädalavahetusel on poistel ees veerandfinaalmängud, reedel Ülenurmes ja pühapäeval Kuremaal, vastasteks Ülenurme võistkond. Kui poisid Ülenurmet võidavad, peetakse poolfinaal ja finaalmängud Kuremaal.

Kuremaa poisid võitsid põhiturniiri. Korra on kõik tugevamad seljatatud, nüüd tuleb oma üleolekut veel kolmel korral tõestada.

Võistkonna eesmärk on meistrikuld koju tuua, sellepärast on nad nõus ka rohkem pingutama.

A-klassi Eesti meistrivõistlustel on poiste hinnangul kõik neli paremat võistkonda ? Torma/Kuremaa, Tartu Palliklubi, Tiit Soku Korvpallikool ja Ülenurme ? küllalt võrdsed. Seetõttu tulevad nii veerand-, pool- kui ka finaalmängud väga tasavägised.

Lõunaliigas mängimine hea trenni eest

Kogu võistkond saab kokku nädalavahetuseti, kui neil on Kuremaal kaks trenni päevas. Kohalikud poisid harjutavad Kuremaal neli korda nädalas.

Ka nädala sees mängib võistkond Lõunaliigas. Mikk Lõhmus hindas neid mänge tõsiseks treeninguks. Nimelt pole Lõunaliigas vahet, kui vanad on mängijad ja kus nad varem on võistelnud, peaasi, et oma võistkonna eest väljas saab olla.

Enamasti mängivad seal aga endised profid, kes mingil põhjusel enam ainult korvpalli mängimisest ei elatu ja töötavad mujal, kuid palliplatsile tahavad ikka tulla. ?Täismeestele on üsna raske vastu saada, meil on seetõttu Lõunaliigas ainult üks võit,? tunnistas Karel Limberg. Osaliselt on Lõunaliiga võrreldav Eesti esiliiga tasemega.

Kaks võistkonna liiget lõpetavad gümnaasiumi, üks noormees põhikooli. Kui paljud neist järgmiseks aastaks võistkonda jäävad, pole teada. Üks gümnaasiumi lõpetav noormees soovib Tartu Ülikoolis kehakultuuri õppima hakata.

A-klassis võistkond enam jätkata ei saa, sellepärast otsivad noored väljundit esiliigas. Treeneri hinnangul võiksid esiliiga võistkonda tulla mõned heal tasemel korvpalli mängivad mehed, kes elavad ja töötavad Jõgevamaal. Praeguseks on nende väljundiks ainult Jõgevamaa meistrivõistlused.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus