Torma spordihoone tähistas kümnendat sünnipäeva

Laupäeval peeti Tormas kohaliku spordihoone kümnendat sünnipäeva. 2006. aasta septembrikuu esimesel päeval avatud ja üle neljateistkümne miljoni krooni maksma läinud hoones jagub ruumi nii spordiga sõprust sobitavatele koolijütsidele kui ka tippspordile.


Torma spordihoone juhataja Aarne Neimanni sõnul on Torma valla parimaks visiitkaardiks just sport. “Julgen väita, et Torma spordihoone on viimase kümne aasta, kui mitte kogu taasiseseisvumise järgse aja olulisem uus ehitis meie vallas,” lausus Aarne Neimann. “Spordihoone rajamisest hakati Tormas unistama ja rääkima juba 1965. aastal, kui valmis kooli juurdeehitus. Kord oli see teema rohkem aktuaalne, kord jälle vähem, aga möödus 40 aastat ja valmis ta saigi. Just see pikaajaline soovunelm oma spordihoonest näitab, et seda maja ei ehitatud siia mingitest poliitilistest või muudest emotsioonidest tulenevalt, vaid sellepärast, et meie kandis on sport läbi aegade olnud populaarne.”

Spordialadest on Torma spordihoones enim tähelepanu pälvinud korvpall, võrkpall ja tennis. “Korvpallis on Torma juba aastaid olnud ainuke vald maakonnas, kellel on võimalik kõigis poiste vanuseklassides oma võistkond välja panna,” ütles Neimann. “Torma meeskond võitis 2015. aastal esikoha Eesti meistrivõistluste teises liigas, võidukad on oldud ka Jõgevamaa ja Tartumaa meistrivõistlustel. Mõne aasta eest tähistasime Torma võrkpalli neljakümnendat tegevusaastat, suur “süüdlane” selles on Enda Kalm, kes on olnud hea mängija ja ka noorte treener. Ala järelkasv on praegugi olemas, Torma tüdrukud võitsid maakonna meistritiitlid U14 ja U18 vanuseklassides. Tennises on Torma mängijad võitnud kahel viimasel aastal maakonna noorte meistrivõistlustel kõige rohkem esikohti, treenerite Anna ja Rein Sanderi alustatud tööd jätkab tänavu sügisel kohalik tennisist Arvo Raudsepp.”

Sel suvel tehti Tormas korda staadionimaja ning staadioni äärde rajati korralik jalgtee. Koostöös vallavalitsusega valmis lastele ka liumägi. “Tulevikult ootame, et spordihoone kõrval asuv staadion, välikorvpalliväljak ja võimlemislinnak saaks renoveeritud,” lausus Aarne Neimann. “Siis oleks kompleks täiuslik ning aastaringselt saaks nii sees kui ka väljas tänapäevastes tingimustes treenida.”

Torma valla hallatava asutusena jäi nüüdne ümmargune tähtpäev spordihoonele viimaseks. “Haldusreform käib ja järgmise aasta lõpuks oleme juba uue valla koosseisus,” ütles Neimann. “Olen aga kindel, et kümne aastaga oleme ennast maakonna spordimaastikul selgelt kaardistanud ja tegevus Torma spordihoones jätkub veel aastakümneid.”

Torma spordihoone kollektiivi õnnitlesid sünnipäeva puhul abivallavanem Tõnu Uuna, ettevõtja ja vallavolikogu liige Ahto Vili, Carl Robert Jakobsoni nimelise Torma põhikooli direktor Toomas Aavasalu, riigikogu liige Aivar Kokk, Jõgevamaa Spordiliidu Kalju esimees Uno Valdmets ja teised.

Ahto Vili märkis, et sport on Torma vallas au sees. “Kümne aasta eest tehtud investeering on ennast igati õigustanud,” lausus Vili. “Torma valda võib täie õigusega nimetada Eesti spordipärliks. Torma valla lippu on spordis kõrgel hoitud ning Torma nimi on viidud igasse Eestimaa paika. Kõige tähtsam on aga see, et meie noortesse on juba maast madalast süstitud spordipisik.”

Maakonna spordiliidu tegevjuhi Uno Valdmetsa sõnul on Torma spordihoone maakonna parim. “Viis aastat tagasi ütlesin, et Torma spordihoone on üks Jõgevamaa paremaid,” lausus Valdmets. “Täna võin ma aga öelda, et Torma spordihoone on Jõgevamaa parim spordihoone. Siinne spordihoone on ilus, ta on sportlastele mugav ning pealtvaatajatele meeldiv. Torma spordihoone kollektiiv on muutunud professionaalseks, siia on alati meeldiv tulla.”

Sünnipäevapidu lõpetati sõpruskohtumisega korvpallis, kus SK Torma Sport esindusmeeskonna vastaseks oli Eesti meistrivõistluste esiliiga valitsev meister Paide Viking Window. Möödunud hooajal esiliigas kaheksanda koha saanud Torma meeskond võitis tasavägiselt kulgenud kohtumise 77:71.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus