Torma prügila haldamiseks võidakse luua ühisfirma

 Tartu abilinnapea Margus Hansoni sõnul suletakse senine Aardlapalu Prügila, mis ei vasta Euroopa Liidus kehtivatele nõuetele.

“Et Lõuna- ja Kagu-Eestis ei jõuta lähiajal uut europrügilat rajada, otsime võimalusi prügi ladestamiseks olemasolevates kaasaegsetes prügilates. Kõige paremini tudub selleks sobivat Torma Prügila, mis paikneb Tartule kõige lähemal, on igati korralikult välja ehitatud ja kus asub ka sorteerimisjaam.”

Hansoni sõnul on Torma vallal tõsine huvi Tartu linnaga prügimajanduse korraldamise alal koostööd teha. “Tartu linnavolikogu ja Torma vallavolikogu peavad ühisfirma moodustamise idee heaks kiitma ja kindlaks on vaja määrata mõlema omavalitsuse osaluse määr. Loodetavasti jõutakse nende ettevõtmistega valmis tänavuse aasta vältel, ” lausus abilinnapea.      

“Torma Prügila haldamiseks koos Tartu linnaga ühise ettevõtte loomine on positiivne mõte. Üheskoos tegutsemine võimaldab prügilat ka kiiremini arendada. Igati oluliseks pean sedagi, et prügimajandusega tegelemine jääks ka edaspidi omavalitsuste pädevusse,” kommenteeris plaani Torma vallavanem Riina Kull ja lisas, et senini on Torma Prügila edukale töötamisele suuresti kaasa aidanud Keskkonnainvesteeringute Keskusest saadud toetused ning et praegu rajatakse prügilasse ka teist ladestamisala.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus