Torma Põhikoolis oli sportlik koolivaheaeg

Kolmas õppeveerand on kõige pikem ja väsitavam ning ilm kevadisel koolivaheajal tavaliselt kõike muud kui õuesolekut soosiv. Samuti on enamik lapsevanematest tööga hõivatud ja paljudel peredel pole ka rahalisi võimalusi, et oma lastega kuhugi kaugemale sõita. Seepärast otsustasid Torma kooli õpetajad taotleda kultuuriministeeriumilt projekti kaudu raha, et sisustada oma õpilaste koolivaheaeg harivalt ja sportlikult. Meie taotlus rahuldati ja lisaks leidsime ka häid sponsoreid. Oli vaja ainult plaan paberile panna ja see ellu viia.

Ebatavaline vaikus saalis

Juba viimane koolipäev, 19. Märts oli ebatavaline. Meie koolis oli külaliseks kahekordne olümpiavõitja Erika Salumäe. Nii vaikset saali ja säravaid silmi pole meie kogunemistel ammu näha olnud. Erika vastas väga põhjalikult õpilaste rohketele küsimustele, jagas autogramme ja tegi koos lastega pilti.

Nädalavahetusel said õpilased end korralikult väsitavast pikast veerandist välja puhata. Juba teisipäeval, 23. märtsil ootasime õpilasi kooli mängude päevale. Meil ei tulnud pettuda. Kohal oli 82 last (kõige rohkem viiendast ja kaheksandast klassist) ja kõik õpetajad.

Meil olid ka mõned külalised Tartust, Jõgevalt, Sadukülast. Kehalise kasvatuse õpetaja Enda Kalmu juures said õpilased end järgmistele aladele kirja panna: lauatennis, koroona, kabe, male, teatevõistlused, noolevise, mitmesugused lauamängud. Õpetajad olid alade läbiviijaiks ja kohtunikeks.

Samal ajal, kui teised mängisid, harjutasid 5.- 6.kl ja 8.-9. kl näiteringid õpetaja Ülle Sääliku juhtimisel kultuurimajas reedeseks näiteringide ülevaatuseks.

Lõuna ajal ootas sööklas kõiki kokatädi Liivi valmistatud hernesupp ja igaüks sai ilusa punase õuna. Pärast lõunat autasustati kõiki osavõtjaid diplomi ja paremaid ka vahvate auhindadega.

Igaühele midagi

Kolmapäeval kogunes kooli juurde 37 algklasside õpilast, et sõita paariks tunniks Kuremaale ujuma. Lõuna paiku sõitis suur bussitäis vanemaid õpilasi Tartusse. Külastati Tartu Spordimuuseumi, Eesti Posti Muuseumi ja nauditi kolm tundi Aura Veekeskuse mõnusid.

Spordimuuseumis sai igaüks proovile panna oma võimeid ja oskusi. Keeruliste masinatega mõõdeti jõudu, kiiruslikke võimeid ja tasakaalu. Giid rääkis huvitavalt veespordi ajaloost Tartus.

Eesti Posti Muuseumis valmistasid õpilased suure huviga postkaarte ja ümbrikke.

Neljapäeva hommikul ootas jälle buss kooli ees, et viia 41 7.-9. klassi õpilast Tallinna ekskursioonile. Tallinnas külastasime Riigikogu. Nägime, kuidas töötavad rahva valitud saadikud. Samuti anti meile põhjalik ülevaade Riigikogu hoone ajaloost ning saadikute tööruumidest.

Sellele järgnes vanalinna tutvustav ekskursioon. Tagasisõidul toimus bussis viktoriin. Küsimused olid nii Tallinna ajaloost kui Riigikogu tööst. Peaauhinna, milleks oli CD-pleier, võitis 8. klassi õpilane Teet Tõemets. Klasside parimatena said eripreemiad Tiina Säälik 7. klassist ja Liina Annok 9. klassist.

Reede õhtupoolikul osales kaks meie kooli näiteringi Palamusel näiteringide ülevaatusel. Nooremad õpilased mängisid näidendit «Vaeslaps ja talutütar», vanemad etendust «Leeni».

Usume, et meie õpilased alustavad viimast veerandit aktiivselt puhanuna ja on saanud palju uusi kogemusi, emotsioone ja teadmisi.

ÜÜVE VILJARI

blog comments powered by Disqus