Torma põhikooli võimla sai nurgakivi

“Torma kool on Jõgevamaa suurim põhikool, millele oma võimla ehitamine on lausa hädavajalik. Selle tööga oli viimane aeg alustada, ” märkis pidulikul tseremoonial Torma vallavanem Riina Kull. Nurgakivipanekul esinesid kõnedega regionaalminister Jaan Õunapuu, Riigikogu liige ja eksvallavanem Mati Kepp, Jõgeva maavanem Aivar Kokk. Ehitajate nimel kõneles ASi Cobra Grupp juhataja Juhan Algus.
Torma põhikooli direktor Toomas Aavasalu asetas nurgakivisilindrisse Jõgevamaa turismikaardi maakonna tunnuslausega, ajalehed Spordileht ja Õpetajate Leht, Torma valla lehe, Torma põhikooli almanahhi, kooli töötajate nimekirja ning kirjad, millega võimla ehitamiseks esimest korda raha taotleti.
“Selleks, et asi niikaugele jõudis, et hakati uut võimlat ehitama, nägi vaeva terve meeskond. Kõige suuremat tööd tegid aga eelmine vallavanem Mati Kepp ja tema mantlipärija Riina Kull, ” ütles Toomas Aavasalu.
Vallavanem Riina Kulli sõnul on võimla maksumuseks 14 miljonit krooni. “Et võimla valmis saaks, otsustas vallavolikogu omaosaluseks võtta pikaajalist laenu: 15 aastaks 8 miljonit krooni. Kohalike investeeringute programmist rahastatakse ehitist 5 miljoni krooniga,?  rääkis omavalitsusjuht.
Torma põhikooli 25 x 36 m võimla juurde ehitatakse ka jõusaal, aeroobikasaal, treenerite ja kohtunike ruum ning pesemisruumid.
“Senini oleme kehalise kasvatuse tunde läbi viinud kooli saalis, kus ruumi napilt. Kindlasti saavad uues võimlas treenida ka Torma valla elanikud ja ühtlasi on siin võimalik maakondlike ning vabariiklike võistluste korraldamiseks,? avaldas arvamust Torma põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Enda Kalm.
Kava kohaselt peaks uus võimla avatama tuleva aasta 31. juulil.
JAAN LUKAS

 

blog comments powered by Disqus