Torma põhikooli õpilased hakkavad kandma vormiveste

Hoolekogu algatusel võeti Carl Robert Jakobsoni nimelises Torma Põhikoolis  kasutusele vormivestid, mille kandmisega soovitakse rõhutada õppeasutuse omapära ja tugevdada koolipere ühtekuuluvustunnet.

Torma põhikooli hoolekogu liikme Ülvi Noole eestvedamisel hakati koolile vormirõivaste väljavalimisega tegelema juba 2008. aastal. Põhjaliku eeltöö tulemusena valiti tunnusrõivasteks polosärgid ja fliisid, mis jäid siiski kasutusele võtmata.

Veste kaunistab kooli embleem

“Idee teostamisega asuti uuesti tegelema. Kolmapäeva õhtul oli mul hea meel Torma koolile üle anda esimesed purpurpunased vormivestid,” ütles Nool.

“Väärikad ja nägusad vestid tugevdavad koolipere eneseteadvust ja ühtekuuluvustunnet,” kinnitas hoolekogu esimees Tiina Välb. “Kena ja uhke on vaadata, kui õpilased on vestidega nii koolisisestel kui ka kaugemal toimuvatel sündmustel,”  lausus Ülvi Nool.

Tiina Välbi sõnul on kooli embleemiga kaunistatud vestid valmistatud materjalist, mis sisaldab meriinovilla ning on tänu sellele soojad.  Vestide ostmist esimese klassile toetasid Torma valla firmad, osaühingud Amestop ja Rauduks eesotsas Andres Orumaa ja Toomas Orumaaga.

Kandmine on vabatahtlik

“Vestide kandmine on vabatahtlik, kuid loodetavasti leiab see võimalus positiivset vastukaja. Veste saab tellida nii lastele kui ka täiskasvanutele kodulehelt www.koolivorm.ee. Tellimiseks vajalikku infot saab Torma põhikoolist. Hinna 23 eurot kompenseerib vajaduse korral ka Torma vallavalitsus. Veste saavad tellida ka õpetajad, majandusvaldkonna töötajad ja kooli vilistlased,” ütles Ülvi Nool.

“Vestid tekitavad positiivseid emotsioone ja loovad uue väljudi kooli ja kogu Torma valla imagole,” ütles Carl Robert Jakobsoni nimeliseTorma põhikooli direktor Toomas Aavasalu. “Õpetajad on juba veste proovinud ja asunud neid tellima,” lisas ta.

Teadaolevalt on Carl Robert Jakobsoni nimeline Torma Põhikool üks vähestest õppeasutustest Jõgevamaal, kus võeti kasutusele vormirõivastus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus