Torma põhikool korraldab taas Jakobsoni kõnevõistluse

Carl Robert Jakobsoni nimelises Torma Põhikoolis on alanud ettevalmistused 11. aprillil toimuvaks traditsiooniliseks Jakobsoni kõnevõistluseks “Isamaa on meile püha”

Jakobsoni kõnevõistluse korraldamise idee algatasid kauaaegne Torma vallavanem Riina Kull ja omaaegne kultuurijuht Merle Nisu. Nüüdseks on teatepulk sündmuse läbiviimisel edasi antud Torma põhikoolile.

“Osalema oodatakse koolinoori Carl Robert Jakobsoni elu ja tegevusega seotud maakondadest Jõgevamaalt, Viljandimaalt ja Pärnumaalt. Kõnevõistlus on mõeldud põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele alates seitsmendast klassist. Traditsiooniliselt tuleb esitada endale kõige olulisem ja huvitavam tunduv katkend Jakobsoni peetud kolmest isamaakõnest ja pidada ka omaloominguline kõne,” rääkis võistluse peakorraldaja, Torma põhikooli õppealajuhataja Endla Viesemann.

“Olen Jakobsoni  kõnevõistluse fänn ja mul on kõik senised kõned ära kuulatud. Minu tähelepanekute põhjal on võidukateks osutunud sisukad, isikupärased ja julge esitluslaadiga kõned, kus kramplikult tekstis kinni ei olda, vaid publikuga julgesti suheldakse,” märkis ta.  

“Jakobsoni kõnevõistluse võitjale antakse üle tunnustuskiri, kingitakse nahka köidetud Carl Robert Jakobsoni isamaakõned ja 35 eurot, meenutamaks Carl Robert Jakobsoni portreega viiesajakroonist. Kõnevõistluse züriisse oleme palunud endise vallavanema ja praeguse Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu tegevjuhi kohusetäitja Riina Kulli, viimase kõnevõistluse võitnud Torma valla neiu Malle Mari Läänesaare, samuti  võistlusel esikoha saavutanud Jõgeva gümnaasiumi vilistlase Tanel Sakritsa, Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna haridusnõuniku Heiki Sildniku ning kultuuri– ja noorsootöö peaspetsialisti Tiina Tegelmanni. Võistlusele kutsutakse kaasa elama ka Kurgja talumuuseumi esindus, praegune Torma vallavanem Triin Pärsim, volikogu esimees Ülvi Nool ja teisigi avaliku elu tegelasi,”rääkis Viesemann.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus