Torma perearsti vastuvõtule pääseb invatõstukiga

Torma ambulatooriumisse Jõgeva vallavalitsuse toetusel paigaldatud invatõstuk võimaldab liikumisraskustega patsientidel paremini pääseda perearsti vastuvõtule ja muudab kvaliteetsemaks esmatasandi terviseteenuse.


Jõgeva abivallavanem Aive Tamm ja sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltas ütlesid Vooremaale, et Jõgeva vallavalitsus soovis platvormtõstuki paigaldusega tõsta esmatasandi tervishoiuteenuse ligipääsetavust oma valla elanike jaoks. „Põhjuseks, et Torma perearsti vastuvõtt asub küll esimesel korrusel, kuid vastuvõtule minnes on vaja tõusta esimesele korrusele treppi kasutades ning ratastooliga liikujale on see ületamatu teema. Torma perearsti nimistu on üks suuremaid ja seetõttu on suur ka tõstuki kasutajate arv.
Torma ambulatooriumisse paigaldatud platvormtõstuk maksis 7100 eurot, mis tasuti kohaliku omavalitsuse eelarvest,“ ütlesid nad.
Aime Tamme ja Aime Meltsase sõnul saab platvormtõstukiga ratastooli klient ise hakkama. Vajadusel saab ambulatooriumist abi kutsuda.
„Invatõstuk on perearstikabinetile igati vajalik, sest vastuvõtule tulevad mitmed liikumisraskustega patsiendid. Hea, et omavalitsuse toetusel selline seade paigaldatud sai,“ arvas Torma ambulatoorium OÜ perearst doktor Julia Saks.
Aime Meltsas märkis, et lisaks platvormtõstukile on olemas invatõstukina kasutusel trepironijad ja liftid. „Platvormtõstuk on ratastoolikliendile parim, kui hoonel puudub lift,“ lisas ta.
JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus