Torma noored rääkisid julgusest, usaldusest ja armastusest

Möödunud laupäeval kogunesid Torma Rahvamajja 20 andekat ja vaimukat noort tormalast. Talendiõhtut juhtis praegu Tartu Kutsehariduskeskuses õppiv Siim Pihlak.

Oma kodukanti armastavad Torma noored lahkuvad koduvallast pärast põhikooli lõpetamist, valides edasise koolitee Jõgeval, Mustvees või Tartus. Ometi ei tähenda see kaugeltki, et noorte vaba aja tegevus piirduks vaid uue kooli linnaga – Torma noored leiavad vaatamata ülikiirele elutempole ikka selleks aega, et kohaliku rahvamaja laval üles astuda.

Torma tõmbab noori koju

Millega tõmbab Torma oma noori koju tagasi? On need mingid nähtamatud niidid, mille olemasolu tunnetavad vaid nemad ise?

Torma talendiõhtu algas mõttelõimuga „Öeldud on…”. See oli kava, mis koostatud kuulsuste ütlustest julguse, usalduse ja armastuse kohta, sügavaid tsitaate esitasid Madli Pihlak, Liisi  Tamm, Kristina Štukert ja Jaanika Raud.

Talentideõhtu organiseerija, Torma valla noorsootöötaja Katrin Raidma rääkis  Vooremaale, et talendiõhtul esinemiseks sai kutsed saadetud teadaolevatele talentidele, kes tegelevad õppimise ja töö kõrvalt näitlemise,  laulmise, tantsimise ja muusikaga.

“Ürituse mõte oli väärtustada ja motiveerida noorte inimeste andeid ja ideid,” rääkis Raidma.

Õhtujuht Siim Pihlak vestles talentidega

Talendiõhtut juhtis Siim Pihlak, kes tutvustas üleastuvaid talente ja vestles nendega.  Torma valla noorte talentide 2009 osalejad olid: duett Jaanika & Kirill, Torma  draamaring „OFF”, line tantsugrupp „ „SWEET HEART”, hip-hop tantsija Kristina Štukert, neidude ansambel „NONETT” ja noortebänd „NIGHTDAY”.

Eriline tänu kuulub noorte toetajatele ja juhendajatele Ülle Säälikule,  Merle Nisule ja Evi Štukertile, kes leidsid aega talendiõhtule kaasa aidata.

Katrin Raidma avaldas lootust, et järgmisel aastal kui talendiõhtu kannab juba nime Torma Talent 2010, on noorte osalemine veelgi aktiivsem ja kaasa lööb veelgi arvukamalt noori tormalasi.

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus