Torma mõisapargis ootab kauplejaid ja ostjaid JõuluÖÖbazaar

Kes muinastulede ööl Torma mõisapargis toimunud ööbazaarile ei jõudnud, saavad 19. detsembril uue võimaluse. Seekord toimub JõuluÖÖbazaar.


Bazaari korraldaja Enni Vaarmann rääkis, et oodata on nii jõuluvana kui ka Ded Morozi. „Sellega, et Eestis elab jõuluvana Jõgevamaal, oleme juba harjunud. Siin on ju tavaliselt lumi maas ja siit pärineb Eestimaa külmarekord, siin peetakse võistlusi jääpurikate kasvatamises ning siit asub jõululaupäeval teele jõuluvana. Sellel aastal ei pea jõuluvana nägemiseks ootama aga jõululaupäevani. 19. detsembril, oma kodukohta Jõgevamaale jõululaadale,“ lubas ta.
Tegemist on väliüritusega, mis võimaldab järgida vajalikke ettevaatusabinõusid.
JõuluÖÖbazaaril on kavas nii mõnigi põnev ettevõtmine. „Meil on kokkulepe Eesti Postiga, et meil postitatud kaardid-kirjad jõuavad adressaadini veel enne jõulupühi. Tahame tagasi tuua vana armsa kombe saata postiga jõulutervitusi,“ ütles Enni Vaarmann.
Esmakordselt antakse Jõgevamaa Kultuuriteel välja kauneima jõulukuuse tiitel. Torma JõuluÖÖbazaar annab kümnele ettevõttele ja kuuse ehtimise võistkonnale võimaluse osaleda kauneima jõulukuuse konkursil. Võitja otsustavad Jõu-luÖÖBazaari külastajad.
Ettevõtted saavad võistlustel välja panna ka oma jõulupuu. Et konkursile mahub ainult kümme puud, saavad nimelise jõulukuuse soetada esimesed kümme ettevõtet, kes oma soovist JõuluÖÖbazaari korraldajatele teada annavad.
Konkursil nimelise jõulukuu-sega osaleval ettevõttel on eelisõigus panna välja ka kuuske kaunistav viieliikmeline võistkond. Vabaks jäävate kuuskede ehtimisele oodatakse kandideerima klassikaaslastest, lasteaiarühmadest, töökollektiividest või lihtsalt headest sõpradest kokku pandud võistkondi. Kullavihm või tulesära, värvilised klaasmunad või isekootud jõulusokid – fantaasia kuuse kaunistamiseks võib olla piiritu. Kuid kandideerimiseks ootavad korraldajad lühikirjeldust kaunistusideest. Kuused peavad olema ehitud ja hindamiseks valmis juba 10 päeva enne jõululaada toimumist. Kuuski hindavad laadakülalised ja Jõgevamaa kauneim jõulukuusk kuulutatakse välja JõuluÖÖbazaari lõpul. Konkursitööd jäetakse ehituna Torma mõisakompleksi külastajatele imetlemiseks jaanuari keskpaigani. Kauneima jõulukuuse ehtinud võistkonda ootab preemia 300 euro väärtuses.
Torma ööbazaaril saab pressida mälestusmünte. Need kehtivad laadal ka maksevahendina ja on ühtlasi mälestusesemed. „Kui neid aga mälestuseks koju viia ei taha, vahetavad usinad päkapikud nad pärast pärisraha vastu,“ ütles Enni Vaarmann.
Käsitöölaadalt leiab mõnusa teki talveõhtuks, sooja mütsi lumiseks ilmaks või mõnusad maitsed jõululauale. Ostetud kingitused saab lasta ka kohe pakkida. Loomulikult ei puudu siit jõulusöök ja -jook. JõuluÖÖbazaar kestab 19. detsembril kella kolmest üheksani.
Praegu mahub laadale siiski veel kauplejaid juurde, eriti on oodatud kohaliku toidu ja käsitöö pakkujad.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus