Torma lasteaias valiti lemmikkaruks Puhh

Möödunud nädalal korraldati Torma lasteaias mängukarude näitus-kokkutulek “Karud saavad aru”, millel osalenud valisid oma lemmikuks kopsaka mängukaru Puhhi.

Torma lasteaia pedagoogid otsustasid korraldada näituse erinevatel aegadel valmistatud ja mitmes suuruses mängukarudest. “Ideele reageeriti huviga ja meile  tõid oma karusid nii lapsed, lapsevanemad kui ka lasteaia töötajad,“ ütles juhataja Kaja Ivask.

Kokku toodi näitusele  426 karu. Külastajad valisid nende hulgast 54 häälega oma lemmikuks kollast värvi mõmmiku, kes sedavõrd kogukas, et on mõnest lapsest isegi suurem ja äratab tähelepanu ka oma oskusega häält teha. Populaarseim mängukaru sai auhinnaks medali ja pähe pärja, mille meisterdas näituse korraldaja, muusikaõpetaja Maire Tamm. Karu perenaised, õed Carmen ja Karol Kattel Midripere rühmast, said preemiaks maiustusi. Oma suursuguse mängulooma on nad ristinud Puhhiks. Maiustustega premeeriti  ka Lotta-Lisell Määritsat, sest tema mängukaru oli sedavõrd vapper, et „suutis” näitusele tulla ka ilma ninata ja ühe jalaga.

Tunnustati ka mõmmikut, kes oli kõige pisem, vaid mõne sentimeetri pikkune, ja tema omanikku Patrick Zelinskit. Kõige vanem näitusel olnud karudest on aga „sündinud” nelikümmend aastat tagasi ja oli kunagi lasteaiaõpetaja abi Elle Lindenbergi laste lemmik.

Kõige kaugemalt saabusid näitusele karud Ameerika Ühendriikidest Alaskalt ja seda lasteaia juhataja asetäitja Silvi Teppani tütre kaasabil, kes ise selles kauges paigas käis.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus