Torma lasteaed sai Aasta Keskkonnateokese preemia

Seda, et keskkonnaministeeriumi korraldatava konkursi Aasta Keskkonnategu raames korraldatakse ka lastele orienteeritud Aasta Keskkonnateokese konkurss, luges Linnutaja lasteaia juhataja Kaja Ivask ministeeriumi koduleheküljelt.

“Otsustasime konkursikomisjonile saata kirjeldused ja fotod oma lasteaia viimase aasta keskkonna- ja looduskasvatuse alastest tegemistest,” ütles Kaja Ivask. “Oleme korraldanud erinevaid üritusi, külastanud looduslikult kauneid ja huvitavaid paiku nii Torma vallas kui ka naabervaldades. Käsime näiteks Sirguvere mäel, Võtikvere pargis, Torma Rahuoru pargis, Kassinurme linnamäel, Voore õpperajal, Elistvere loomapargis ja Endla looduskaitsealal. Lasteaia õuele istutasime uue puu ? ginnala vahtra.”

Aidatakse kaasa ka sellele, et lastel tekiks huvi loomade ja lindude igapäevaelu ja nende eest hoolitsemise vastu. Ekskursioonil on käidud Tartu Loodusmajas ja Linnuse talu t?int?iljafarmis. Lasteaia enda loodustoas elavatele kaladele muretseti uued akvaariumid ja kakaduudele kaasaegsed linnupuurid. Loodustoa perenaiseks on Silvi Teppan.

Igal lasteaiarühmal on ka oma linnumaja, kuhu talvel sulelistele toitu viiakse. “Pidevalt pakume lastele võimalusi joonistada loodusteemalisi pilte,” rääkis Kaja Ivask. “Peame vajalikuks, et keskkonnaalane kasvatus algaks maast-madalast ja vältaks kogu elu, sest vaid nii luuakse eeldused elukestvate väärtuste kujunemiseks.”

Kaja Ivaski sõnul kasutab Torma lasteaed keskkonnaministeeriumilt saadud preemiat tõenäoliselt selle pargi uuendamiseks, kuhu istutavad puid need poisid ja tüdrukud, kellel lasteaiaaeg lõpeb ja koolitee ees ootab.

Lisaks Torma lasteaiale Aasta Keskkonnateokese preemia Tartu Hiie Kool, Tallinna Lastekodu Kopli keskus ja MTÜ Hared. Aasta Keskkonnateo 30 000 kroonise peapreemia pälvis Looduse Omnibussi käivitaja ja loodusõhtute korraldaja Jaan Riis.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus