Torma lasteaed saab kogukonna abiga värskelt värvitud

Torma lasteaed Linnutaja osales viimistlusmaterjalide ettevõtte Caparol Baltica Eesti filiaali kampaanias “Lihtne värvida — lihtne aidata”. Nii saadi ettevõttelt vajalikud viimistlusmaterjalid, kuid tööjõu peab lasteaed koos kogukonnaga ise organiseerima.

 

Mai algul selgus, et Torma lasteaed Linnutaja saab osa projektist, kus Caparol Baltica Eesti filiaal annab lasteaiale vajalikud värvid, millega ruumidele uus ilme anda. Kandideerida võisid kõik lasteaiad, kes suudavad kaasata kogukonna liikmed – lapsevanemad, kohaliku omavalitsuse, organisatsioonid, ettevõtjad. Kõige kriitilisemaks eduteguriks konkursil oli ja on ka praegu lasteaia hoolekogu, kohaliku omavalitsuse ja kogukonna omavaheline koostöö.

Caparol Eesti pani konkursi võitnud lasteaedadele välja kõik vajalikud värvid alates akna- ja seinavärvidest ning lõpetades fassaadivärvidega, samuti varustab nad töö käigus parima ekspertnõuandega nii õige viimistlusvahendi, värvivaliku kui ka eeltööde osas. Lasteaiad koos kogukonnaga peavad aga ise vajalikud tööd teostama. Kõik peab käesoleva aasta 31. augustiks valmis olema.

Päris ilma spetsialistideta värvimistööd siiski ette ei võetud. Värvilahenduse juures andis nõu sisekujundaja Kaire Taberland ning ehitusalaseid juhtnööre jagab projekti juures Kalev Jalasto. Värvivad peamiselt kogukonna liikmed — lasteaia töötajad, lapsevanemad, vallas tegutsevate organisatsioonide liikmed ning abikäsi on tulnud ka töötukassa kaudu.

Ettevalmistustega alustati juba 11. juulil. Praeguseks on valmis kahe vanema rühma ruumid, mille seintele tulevad ka kaunid maalingud ning osa seintest kaetakse tahvelvärviga.

Peagi valmivad ka sõimerühma ruumid. Terve maja saab värske värvi alla  septembri alguseks.

Remonditööde eestvedajad on hoolekogu esinaine Maarika Susi ja aseesimees Karl Põder. Lisaks sellele, et Maarika ja Karl ka ise remondi juures käed külge löövad, on nemad ka eestvedajaiks tööjõu leidmisel ning ka materjalide juurdehankimisel. “Hea meel on tõdeda, et siiani on lapsevanemad, lasteaia töötajad ning ka teised Torma valla elanikud aktiivselt kaasa löönud, kuigi selle töö eest raha ei maksta,” olid Maarika ja Karl rahul. 

Tööjõudu oodatakse juurde

Siiski ei tee kõik seda tööd tasuta. Need, kes on värvima  tulnud töötukassa vahendusel, saavad ühe tööpäeva eest neli eurot. See summa pole küll midagi erilist, kuid siiski parem kui mitte midagi. Enamiku tööd teevad siiski ära lasteaiaga lähedalt seotud inimesed.

“Eks me ole ise ka aktiivselt tööjõudu otsinud. Oleme  palunud appi tuttavaid, rääkinud ideest ka neile, kelle lapsed enam lasteaiaeas pole. Oleme kampaaniat erinevatel viisidel reklaaminud, nii reklaamplakatitel kui ka interneti kaudu,” rääkis Karl Põder ning lisas, et siiani nad tööjõupuuduse üle ei kurda, kuid uued vabatahtlikud on praegu siiski teretulnud.  

Palju abi kohalikelt ettevõtetelt

“Mul on hea meel, et ilmas on veel häid inimesi, kes viitsivad oma vabast ajast ja ka puhkuse ajast tulla tasuta tööd tegema,” ütles  Maarika Susi. Ka ajutiselt maalritöödega tegelevad lasteaiakasvatajad ei kurda, et peavad osadel puhkusepäevadel pintslit käes hoidma. Nende sõnul on preemiaks juba silmaga nähtav ilus töötulemus.

See aasta on Torma lasteaia jaoks eriti õnnelik. Nimelt saab uue välimuse ka lasteaia fassaad, mida ka soojustati. Selleks  õnnestus raha saada riigi poolt CO2 saastekvootide müügist saadud vahendite kaudu.

“Loomulikult poleks see kõik võimalik meie iseenda tarkuse ja jõududega. Lisaks Caparolile, sisekujundaja Kaire Taberlandile ning ehitusettevõtja Kalev Jalastole on meil nõu ja jõuga abis olnud AS Valmeco, OÜ SpaceSYS, OÜ Vaiatu Agri, Torma POÜ, OÜ Härjanurme mõis,  OÜ Avalia ja Meelis Venno, kes muu hulgas laenas meile ka paariks päevaks professionaalset tööjõudu,” kiitis lasteaia uuendamisel abiks olnuid Karl Põder.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus