Torma lapsed magavad Scania kingitud voodites

Möödunud reedel, kui Vooremaa esindus lasteaias uusi voodeid uudistamas käis, magati nendes parasjagu õiglase und. Tundus, et palav päev oli lapsed suutnud nii ära väsitada, et uni oli kõigil üpris kiiresti tulnud. Toas oli pisut tunda veel värske mööbli lõhnagi ning täiskasvanud, kes selle rühma mudilaste und valvasid, olid silmnähtavalt rõõmsad.

Lapsed ootasid lõunauinakut

Kõik kakskümmend üks raudvoodit on nüüdseks uute ja kaasaegsete vastu välja vahetatud. ?Korraga kogu inventari välja vahetada ei saa, kuigi uuendada on vaja. Kaks aastat tagasi soetasime ise sõimerühmale uued voodid. Et need on hästi vastu pidanud, saigi samast kohast tellitud. Kolmel rühmal on praegu veel vanad voodid, eks jõudumööda püüame neidki välja vahetada,” rääkis lasteaia juhataja Kaja Ivask.

Tänu lasteaia hoolekogu liikmele Üllar Läänesaarele, kes elab Vaiatus ning peab Scania Eesti ASis juhikoolitaja-konsultandi ametit, õnnestuski firmaga sponsoriks hakkamise suhtes kokkuleppele saada. Igatahes Torma lapsed on praegu juba laulud ja luuletused selgeks õppinud ning kingituseks omatehtud pildidki ära raaminud ja ootavad külla Scania Eesti AS juhatuse esimeest Janno Karu, et teda tänada. “Meil on üldse sponsoritega väga vedanud. Luule Väin ja Eckard Klug on aidanud muretseda meile palju ilusaid mänguasju, mööblit ja muud. Tänu sellele oleme saanud sisustada ka oma muinasjututoa,” avaldas lasteaia juhataja heameelt.

Voodite saabumine oli aga majas hiljaaegu suursündmus ühtviisi nii väikestele kui ka suurtele. Muidu tõsise majandusmehe, kes voodeid kokku panema asus, oli see pannud lausa luuletama. Igatahes leidsid lapsed pakipaberi pealt järgmisel hommikul sellised read: ?Uued voodid tuppa toodi, magamine rõõmsaks loodi?. Sellel päeval, kui voodid lõplikult paika said, olid aga isegi need lapsed, kes lõuna ajal harilikult eriti magada ei taha, asja vastu huvi tundnud. “Kas ikka magada ka saab?” olevat juba hommikust peale küsima hakatud.

Sellel aastal suured tööd

Torma lasteaias Linnutaja on kokku 104 last, kui arvestada ka neid kaheksat, kes käivad kord nädalas koos emadega Titelas. Lasteaed on omamoodi valla keskuseks nii otseses kui ka kaudses mõttes. Asub see ju Tormas suurte majade läheduses ja siia koonduvad nii mõnedki teed ja ettevõtmised ning traditsioonid. Pealegi on Linnutaja ka valla ainuke lasteaed. Juba ainuüksi järjest enam kaunimaks ja tähendusrikkamaks muutuv lasteaialõpetajate park seob nii aegu kui inimesi.

Sellel aastal on majas valla toetusel käsil olnud suured tööd, et maja kindlamaks ja kaasaegsemaks saaks. Vahetatud on aknaid ja uksi, remonditud tualettruume, paigaldatud tuletõrje signalisatsioonisüsteem, aga suuremaid ettevõtmisi on ees veel suvelgi.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus