Torma lapsed kohtusid Võtikvere pargis jõuluvanaga

Kõige suurem üllatus oli, et laululava tagant onnikesest ei tulnud välja mitte unine karu, vaid hoopis jõuluvana! Jõuluvana osutus vanaks tuttavaks, sest tema oli ka see, kes eelmise aasta suure jõulupeo ajal Sirguvere mäel koos Linnutaja lastega lustimas oli. Tänavu oli jõuluvana Torma valda varakult kohale jõudnud, vestles lastega, kuulas nende õpitud laule ja vaatas ringmänge.

Omapoolse tervitusena kinkis ta igale rühmale kommikoti ja värvilise küünla jõulude ootamise aega valgustama. Lepiti kokku, et kuue rühma peo täpsed kuupäevad ja kellaajad teatatakse jõuluvanale elektronposti teel.

Oli veelgi üllatusi – ka hobusepäkapikk Mati oli parki tulnud, nii et kõik soovijad said koos jõuluvanaga vankril istuda ja hobune tegi mõnusaid tiire Võtikvere külateedel. Kõhutäiteks küpsetati vorstikesi, joodi kuuma teed, meelelahutuseks kiiguti suurel külakiigel ja lauldi jõululaule. Lapsed ei unustatud ka väikesi metsaelanikke ega. Iga rühm poetas puude alla porgandeid, heinu, teri ja muud metsarahvale meelepärast. Iga pargisolija sai pihku väikese värvilise võlukivi, et jõulusoovide täitumine ikka kindel oleks. Päeva korraldajad tundsid aga kõige suuremat heameelt Võtikvere küla päkapikkude heatahtlikkuse ja üllatusterohkuse üle.

KAJA IVASK

blog comments powered by Disqus