Torma koolis remont tehtud

Kevadel õnnestus Torma vallavalitsusel suunata KOIT-kavast saadud enam kui viie miljoni kroonine toetussumma ja valla ligi miljoni krooni suurune omaosalus Torma põhikooli hoone rekonstrueerimisse. Töid asus juuli algul teostama Tartu ehitusfirma Jaagor Grupp OÜ. Remont  loodeti valmis saada õppeaasta alguseks, kuid tööde käigus ilmnes mitmeid ootamatusi. Nii pikenes  remondi tähtaeg esialgu 30. septembrini.

Carl Robert Jakobsoni nimelise Torma Põhikooli  hoone vanem osa on muinsuskaitse all ning selle renoveerimisel tuli  arvestada spetsiaalsete nõuetega. Remondi käigus selgus, et tänapäevased ventilatsioonisüsteemid ei taha kuidagi seinte sisse nõuetekohaselt ära mahtuda. Kooli juhtkond, ehitusfirma ja ka muinsuskaitsespetsialistid jõudsid arutelul kokkuleppele, et on tarvis tellida uued ventilatsioonisüsteemi detailid. Jõgevamaa muinsuskaitseameti järelevalveosakonna vaneminspektor Sille Raidvere, kes oli Torma kooli renoveerimise juures nõustajaks, selgitas, et muinsuskaitse all olevat hoonet paari kuuga kapitaalselt remontida ongi liiga optimistlik plaan. Siiski ei eksinud Raidvere sõnutsi ükski instants kooli renoveerimisel reeglite vastu.

Remondi käigus tekkis ka tulekahju

Uueks tähtajaks, mis pandi paika oktoobri alguseks, ei olnud koolimaja siiski veel päris valmis. Koolihoone uuemas osas said mõned klassid esimesel veerandil õppetööd läbi viia, kuid enamik õpilasi olid siiski rahvamajas ja raamatukogus.  Et koolimaja pidulikult avada jõutaks ja koolitööd ühiselt vastremonditud hoones jätkata saaks, otsustas direktor Toomas Aavasalu jätta kolimise esimesse vaheaega. Veel viimastel viimistlustöödel tuli ehitajatel rinda pista tagasilöökidega. Oktoobri esimesel nädalal, mil koolimaja juures tehti  viimaseid viimistlustöid, tekkis katusetööde käigus väiksemat sorti tulekahju. Gaasipõletiga ehitusmaterjale töödeldes süttisid põlema koolihoone sarikad. Õnneks oli leek väike ja katusepaigaldajatel õnnestus tuli pulberkustutajaga summutada. Hiljem vaatasid päästeteenistujad sündmuskoha üle ning põlengus kannatada saanud sarikad kasteti kindluse mõttes veega üle.

Torma vallavanem Riina Kull nentis kuu aega tagasi, et esialgne tööde valmimise tähtaeg oli tõesti liiga optimistlik. „See, et koolilapsed peavad õppima koolimajast väljaspool, ei ole mingit moodi normaalne ja hea lahendus, kuid antud juhul peab sellega leppima,” kinnitas vallavanem kuu aja eest  Vooremaale.

Eile Torma koolis aktusel viibinud vallavanem avaldas heameelt selle üle, et nii kooli juhtkond, õpilased kui rahvamaja ning raamatukogu töötajad võtsid keerulist olukorda rahulikult ning tulid kitsastes oludes töötamisega toime.

Torma poistele Sadala kooli poisid seltsiks

Kõige rohkem teeb kooli direktorile vastrenoveeritud koolihoones heameelt poiste tööõpetuse klass, kuhu muretseti ka palju uusi tööriistu. Torma põhikooli poistega koos hakkavad seal tööõpetuse tunnis käima ka Sadala põhikooli poisid. „Loodan, et sel ajal, mil te pidite õppima koolimajast väljaspool, olete hakanud ka omavahel rohkem kokku hoidma. Ja loodetavasti võtate ka meie õpilased omaks,” soovis eilsel aktusel Sadala kooli direktor Tiia Kikkatalo.

Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektor Ants Orgulas rõhutas oma kõnes, et Torma kool vajas tõesti hädasti remonti. Koolis käib 144 õpilast ja see on maakonna üks suuremaid põhikoole.  Orgulas avaldas lootust, et vastselt remonditud, puhast ja valgusküllast koolimaja hoiavad õpilased edaspidi paremini.

Vaatamata sellele, et remont venis oodatust pea poolteist kuud pikemaks, olid kooli õpilased, õpetajad ning ka juhtkond tulemusega rahul. Jõgeva vallavanem Enn Kurg lohutas, et Rõngu koolimaja renoveeritakse juba teist aastat, seega polnud siinne poolteist kuud ajapikendust kuigi suur kahju. Toomas Avasalu loodab, et see kooliaasta jääb Torma õpilastele pikemaks ajaks erilisena meelde.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus

Esimesel õppeveerandil pidid Torma põhikooli õpilased tarkust taga nõudma Torma raamatukogus, rahvamajas ja spordihoones, sest koolis kestsid renoveerimistööd. Eile, teise veerandi esimesel päeval alustati õppetööd  vastremonditud koolimajas.

E T K N R L P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31