Torma koolile kingiti kirglik kallistus

Möödunud reedel peetud Carl Robert Jakobsoni nimelise Torma Põhikooli 328. aastapäeva kulminatsioonil muutsid õpetajad koolitunde emotsionaalsemaiks ning oma erialaga seotud teemadel vestlesid mitmed vilistlased.  Oma koolile kingiti tugev ja südantliigutav kallistus.


Koolimaja kalli eestvedaja, õpetaja Ülle Sääliku sõnul  vajas see ettevõtmine ka eelnevat proovi. “Kavandasime õpilaste ja teiste osalejate paigutuse, eelnenud aktuselt tuligi külalisi juurde kutsuda, sest koolirahvaga ei oleks  ringi täis saanud.   Koos külaliste ja vilistlastega saime kenasti ringi ümber maja  ja koolimaja sai kallistatud,” rääkis ta.

Inglise keele tunnis korraldas õpetaja Ülle Säälik äraarvamismängu, kus üks õpilane kirjeldas teisele tuntud filmi žanrit, tegevuspaika ning tegelasi ja teine püüdis ära arvata filmi. “Õpilaste eriliseks lemmikuks oli aga filmilõikude dubleerimine, kus paaristööna fantaseeriti dialooge,” rääkis õpetaja Säälik.

Ta viis läbi ka näiteringi näidistunni, kus huvilistele metoodikaid tutvustas.  Ülle Säälik  kutsus tundi ka kooli vilistlase Siim Pihlaku, kes rääkis oma haridusteest ja tööst veebidisainerina.

Räägiti  hundijuttu

Vilistlastest sisustasid õppetunde firma Eesti Metsakorraldus juhataja ja jahimees Jaak Laurikainen, kes pajatas huntidest ja arutas koos lastega hundi rollist looduses. “Maalapsed, kellest paljude isad on jahimehed, teavad huntidest üsna palju ja mõned neist on võsavillemit ka looduses näinud,” lausus ta.

Kodukandi koolist põhihariduse saanud piirkonnapolitseinik Andrus  Väits jutustas korrakaitsjaks õppimisest  ja andis ülevaate mitmetest selles valdkonnas peetud ametitest. Ta oli kaasa võtnud ka politseiniku igapäevased töövahendid. Õpilased küsisid temalt, millised on olnud  politseitöö kõige ohtlikumad juhtumid  ning kui sageli on tulnud relva kasutada. “Ehk tekitas mu esinemine mõnes õpilases sügavamat huvi politseiniku kutse vastu,” avaldas Väits lootust. 

Hingekosutav nostalgia 

Kunagine Torma kooli õpilane ja praegune Voore põhikooli logopeed Silvi Arold külastas koos klassivennaga õpetaja Üüve Viljari saksa keele tundi. “Vestlesin ka praeguste õpilastega, mulle oli hingekosutav rääkida  neile oma vanast armsast koolist,” ütles ta.

“Mulle jätsid pidupäevamelus eriti sügava mulje õpilaste käsitöö- ja kunstinäitus, õpetaja  Ülle Sääliku juhendamisel valmistatud sisukas ja kaunis voldik ja õpetaja Barbara Lauli   põnev matemaatikatund.  Päeva põhiteema oli oma kooli tutvustamine,” märkis Torma vallavalitsuse liige, Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt.

Õpetaja Ülle Säälik märkis, et  Torma kooli jätkuvaks edukäiguks on tarvis traditsioonide püsimajäämist  ja sihikindlust. “Hea maine on väga habras nähtus. See saab püsida ainult järjepideva ning südamest tuleva tööga ning valmisolekuga muutusteks,” lausus ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus