Torma kooli poisid külastasid Tartu vanglat

Isade ja poegade nädalal käisid Torma koolipoisid jalgsimatkal oma isade töökohades. Külastati Torma Põllumajandusosaühingu töökoda, firmasid Rauduks ja Folie. ?On väga oluline, et lapsed teaksid, millega tegelevad nende vanemad. Ehk valib mõnigi poiss oma isa elukutse ja ehk jääb siis ka koduvalda tööle, sõnas Torma põhikooli direktori asetäitja õppetöö alal Endla Viesemann, kes koostas temaatilise nädala ürituste läbiviimiseks vajaliku projekti.

1.-5. klassi õpilastele korraldati ekskursioon Jõgevamaa Päästeteenistusse, kus uudistati autosid ja muud päästehnikat, vaadati videoid tulekahjudest ja autoavariidest, kuulati jutte tõrjujate-päästjate ohtlikust, kuid tänuväärsest igapäevatööst. Esimese klassi klassijuhataja Barbara Lauli sõnul pakkus erilist pinget võimalus vaadata treeningut, kus ?liiklusõnnetuses kannatanu? päästmiseks autot lõigati.

Selleks, et õpilased näeksid, millises keskkonnas peavad lühemat või pikemat aega viibima seadust rikkunud inimesed, viidi vanemad poisid tutvuma Tartu vanglaga. Vangla väravas ootas neid oma valla mees Avo Külm, kes töötab vanglas valvurina. ?Külastasime eeluurimismaja, kinnipidamiskohti, vangla kirikut, kohtumistuba pereliikmetega, jõusaali ja spordiväljakut. Kuigi algul võis jääda mulje, et vanglas on päris inimlikud elutingimused, muutusid poisid üsnagi tõsiseks, kui nägid kartsereid. Üldine arvamus jäi ikka selline, et vabaduse huvides tuleb elada ausalt ja seaduskuulekalt,? rääkis Torma põhikooli huvijuht Kersti Matson.

Möödunud kolmapäev oli koolis lipsupäev, kus poistel paluti tulla kooli ülikonnas ja lipsuga. Võisteldi lipsusõlme tegemises kiiruse peale. Kaasa soovis võistelda ka üks tüdruk ? Mari-Ann Kalavus. Selgus, et tema oli poistest nobedam.

Kõige d?entelmenlikumaks poisiks tunnistati aga Sander Tamm, kes oskas eriti väärikalt käituda ja korrektselt ülikonda kanda.

Isade ja poegade nädala üritused lõppesid laupäeval, kui koolis esines trikikavaga mustkunstnik Tõnu Ojavee.

?Kevadel on meil seoses emadepäevaga plaanis korraldada emade ja tütarde nädal,? ütles Endla Viesemann.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus