Torma kooli näitering pälvis riigifestivalil eripreemia

Eripreemia tõi Torma noortele näitlejatele improviseeritud lavamäng “Seotud”, mis juhendaja Ülle Sääliku sõnul kasvas välja etüüdidest. Etüüde tehti omakorda testimaks, kuivõrd eri elunähtused üksteisega seotud on.

“Kuna mõned etüüdid kujunesid suisa pärliteks, tekkis kiusatus neist terve näitemäng kokku panna,” ütles Ülle Säälik.

Lavastusest sai päris tõsine sissevaade Eesti ühiskonnaellu ja pole ime, et see mitte ainult maakondlike näitemängupidustuste, vaid ka riigifestivali ?ürii tunnustuse pälvis.

Parimaks tunnistas keskastme kooliteatrite riigifestivali ?ürii, mille koosseisu kuulusid Kristiina Oomer, Anneli Saro, Timo Kikas, Raivo Adlas ja Enn Tegova, Rakvere Vene Gümnaasiumi näiteringi lavastusega “Sündimata lapse päevik”, laureaaditiitli pälvisid Kärdla Nukuteater lavastusega “Bibigon” ja Miina Härma Gümnaasiumi kooliteater lavastusega “Nii palju siis füüsikast”. Eripreemiaid ? nii personaalseid kui ka trupile määratuid ? anti välja ühtekokku 13.

Tagasi vaadates tasub meenutada, et Jõgevamaad gümnaasiumiastme kooliteatrite riigifestivalil (see toimus 8.-10. aprillini Pärnus) esindanud Jõgeva Gümnaasiumi kooliteater Liblikapüüdja pälvis samuti ühe eripreemiatest ? tunnustuse nõudliku materjali, st A.B. Vallejo näidendi “Lõõmav pimedus” esitamise eest.

Selle nädala reedel ja laupäeval on aga teatripidu suisa meie enda “õuel”: Palamusel saab teoks algklasside kooliteatrite riigifestival, millel Jõgevamaad esindab Põltsamaa Lasteaed-Algkooli Tõruke näitering lavastusega “Nukitsamees”. Tõrukese lavastus tunnistati parimaks möödunud neljapäeval Lustiveres toimunud maakondlikul algklasside näitemängupäeval.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus