Torma kooli aastapäeval tutvustatakse innovaatilisi õppemeetodeid

Reedel saavad Carl Robert Jakobsoni nimelises Torma Põhikoolis teoks silmaringi avardavad  ja köitvad  ettevõtmised, millega tähistatakse haridusasutuse 328. aastapäeva.   

Torma kooli direktori Toomas Aavasalu sõnul soovitakse aastapäeva tähistades tutvustada  kooli, äratada huvi selle tegemiste vastu. Idee pärineb kooli õppenõukogu ja  hoolekogu ühiselt kokkusaamiselt 2015. aasta mais. Aastapäevasündmuste korraldamine on traditsioon, kuid sellisel kujul nagu tänavu tehakse seda esimest korda.   

“Tutvustame õppetunde ja neis rakendatavaid huvitavaid õppemeetodeid.  Nii teevad  esimese klassi õpilased  Smart -tahvlil harjutusi, nagu  laulu salvestamine Audacity keskkonnas ja  mängimine rütmipillidel. Teise klassi õpilased sooritavad elektroonilise testi  Kahoot- keskkonnas ja lahendavad ülesandeid  GeoGebraga.  Neljanda klassi kunstiõpetuse tund on lõimitud matemaatika ja eesti keelega,” tõi koolijuht näiteid.     

Aastapäevapidustustel lennutatakse esmakordselt taevaavarustesse  õpilaste loodud  reklaamplakat ja sünnipäeval osalejad teevad koolimajale suure  kalli.       

Õpilasesindus viib lillekorvi  Jakobsoni mälestussamba  ette, Torma kalmistul süüdatakse küünlad kunagiste õpetajate kalmudel. Nii õpilastele kui ka külalistele esinevad Eesti Kontserdi juures tegutsevad muusikud. “Aastapäevapidustused tõotavad kujuneda emotsionaalseks ja suurejooneliseks tänu mitmekülgsele koostööle. Igal tegevusel on oma eestvedaja,” rääkis Torma põhikooli hoolekogu juhatuse  esimees Tiina Välb.

JAAN LUKAS  

blog comments powered by Disqus