Torma kandi eakate jõulupeol söödi kodus küpsetatud leiba ja saia

 

Torma valla eakate jõulu- ja aastavahetuspidu peeti ka tänavu Sadala rahvamajas ning  see sai teoks seal elava heategevuse edendaja ja ettevõtja Eckard Klugi toetusel.

Eckard Klug, kes pidu rahaliselt toetas, küpsetas lauale ka saia. Leiva küpsetas ja muud toidud valmistas tema kaasa, Sadala Külade Seltsi juhatuse liige Luule Väin. Koos Põltsamaal elava sõbra Pauli Mentuga esitas Klug ka jõululaule. Humoorikaid vahepalasid esitas ja seltskondlikke mänge korraldas  peol Valdi Reinas. Omavahelisteks jõulukinkideks olid loteriipiletid.

“Jõulupidu meie valla eakatele toimub kolmandat korda. Esimest korda pidasime seda Vaiatu rahvamajas, nüüd teist aastat järjest Sadala  rahvamajas. Tänavusel peol oli koos üle kuuekümne inimese Torma valla erinevatest paikadest. Kellel tervis vähegi lubas, püüdis ikka kohale jõuda. Kaugemalt tulijatele organiseeriti ka sõiduvõimalus,” rääkis Luue Väin, kes on Torma vallavolikogu sotsiaalkomisjoni esimees.

“Jõulukuu on aeg, kus inimloomus ikka midagi suuremat ja paremat igatseb. Meie kodukandis suudavad seda kaasinimestele pakkuda  Luule Väin ja  tema kaasa Eckard Klug,” lausus Torma vallavanem Riina Kull.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus