Torma festivalil mürtsus trumm ja hüüdsid pasunad

Seegi kord algas festival mälestushetkega Adam Jakobsoni ? Torma puhkpilliorkestri asutaja ja dirigendi ? kalmul. Järgnenud kirikukontserdil esitas ERSO dirigent ja klarnetisolist Toomas Vavilov klarnetistide tipplugusid, klaveril saatis teda abikaasa Kairi Vavilov. Edasi jätkus ToPoF 2006 juba Vaiatus, kus kaheksa puhkpilliorkestrit mitmelt poolt Eestist suundusid ühtses rongkäigus pargikontserdile. Kui vallavanem Riina Kull, riigikogulane Mati Kepp ja ToPoFi patroon Jüri Kraft olid oma tervitused, tunnustused ja edusoovid festivalilistele edasi andnud, lõid pillimehed oma lood lahti.

 Vägevalt alustanud ühendorkestri lugude (dirigendid Kaido Järvsoo ja Toomas Vavilov) järel astusid oma kolme-nelja looga üles kõik kaheksa orkestrit: Mustvee puhkpilliorkester Valter Jaanuse, Jõgeva Linna- ja Torma valla noorte puhkpilliorkestrid Kaido Järvsoo, Kaitseliidu Jõgeva Maleva ja Torma valla ühisorkester Raino Kubjase ning Pühajärve-Rõngu puhkpilliorkester Arno Antoni taktikepi all. Põlva Linna puhkpilliorkestrit dirigeeris Peeter Änilane, Avinurme orkestrit Heiki Kalaus ja Tallinna Tuletõrje puhkpilliorkestrit Kalev Kütaru.

“Meid paneb imestama, kuidas suudab selline väike maakoht  teha nõnda suuri pidustusi ja seda juba aastaid. See on orkestrantidele meeldejääv sündmus ja Tormasse on alati meeldiv tagasi tulla,” polnud pealinna pritsimeeste orkestri juht Kalev Kütaru tormalaste ettevõtlikkuse kiitmisega kitsi.

“Meil on Eesti vanim puhkpilliorkester ja eks meil ole ka  moraalne kohustus jätkata tormalaste head traditsiooni puhkpillimuusika edendamisel,” märkis festivali algataja ja edasiviija Ahto Vili. Seekordsele puhkpillipeole olid tulnud tantsumuusikat tegema puhkpilliorkester Tartu Margus Kasemaa juhatusel ja Torma kapell.

Järgmine Torma Puhkpilliorkestrite Festival ToPoF tuleb uue aasta 4. augustil.      

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus