Torma eakate jõulupeo lemmikesinejad duo Ernst-Valter

Sadala rahvamajas peeti Torma valla eakate jõulupidu, mille korraldas vallavolikogu sotsiaalkomisjon. Arvestatavaks toetajaks ja kaasaaitajaks oli heategevuse edendaja Eckard Klug.  Tema ja soomlase Pauli Mentu laulu pidasid paljud oma lemmiketteasteks.

Torma valla eakate jõulupeol esines duo Ernst-Valter, kus laulavad kaks sõpra — Rootsis ja Sadalas elav Ecard Klug ning Põltsamaal tegutsev soomlasest ettevõtja Pauli Valteri Mentu, kes mängib ka viiulit.

“Duo on saanud endale nime Eckardi ja Pauli teistest eesnimedest Ernst ja Valteri,” ütles jõulupeo peakorraldaja, Torma vallavolikogu sotsiaalkomisjoni esimees Luule Väin. “Meeste laul ja pillimäng tegid meele rõõmsaks, nende etteaste oli tõeliselt hingekosutav,” ütles eakate ühenduse Torma Hõbedane esinaine Laine Lepik.

“Jõulupeol esines ka Sadala põhikooli näitering, kes esitas katkendeid Tuhkatriinu-muinasjutust, ja Vaiatu memmedeansambel Hõbe. Koosolijad said laulda ja tantsida Urve Minajevi pillimängu saatel.  Peolaua põhiroaks olid Luule Väina valmistatud verivorstid.

Ilusaid lähenevaid jõulupühi, vastupidavust ja kordaminekuid uueks aastaks soovisid Torma vallavanem Riina Kull ja vallavolikogu esimees Meeri Ottenson.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Luule Väina sõnul oli peol üle 75 külalise valla erinevatest paikadest.

“Eakate jõulupidu on sündmus, mida ma väga ootan ja kuhu minek on lausa iseenesest mõistetav,” kinnitas ühenduse Torma Hõbedane juht Laine Lepik.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus