Torm kahjustas peamiselt katuseid ja aiahooneid

Seoses hiljutiste tormidega on kahjuavaldusega Swedbanki kindlustusseltsi poole pöördunud juba kümned kliendid. Enamasti on tormis kannatada saanud katused, aiakonstruktsioonid ja kasvuhooned.

Swedbanki varakindlustus hüvitab nii kodule kui ka autole tormiga tekkinud kahjud. Suure osa tormikahjudest tekitavad tavaliselt tuulega lendama läinud esemed, näiteks välja seisma jäänud aiamööbel võib suure tuulega vigastada kasvuhoone konstruktsiooni või talveks hoovi jäänud batuut lennata vastu aeda. Kui tuulega viidud esemed tekitavad kahju naabrile, siis on need riskid vastutuskindlustuse olemasolul kaetud ning kahju hüvitab kindlustus, vastasel juhul võib naaber esitada kahjunõude eseme omanikule.

Kahjuavalduse saab esitada internetipangas või sobivas pangakontoris.

Kindlustusseltsid hüvitavad tormist tekkinud kahjud, samas ei soovi keegi tormi tagajärgedega silmitsi seista. Siin on viis lihtsat soovitust kuidas tormikahjusid vältida:

*Tõstke kõik aias olevad lahtised esemed (aiamööbel, batuudid, aiakoristusvahendid jms) varjulisse kohta.
*Hoidke aiaväravad lukustatult/riivistatult: suure tuulega lahti tulles võivad need kahjustada näiteks lähedal asuvaid sõidukeid.
*Ärge parkige autot suuremate puude alla, sest puu võib murduda.
*Ärge parkige tormi ajal sõidukit veekogu kalda lähedale, sest vesi võib tõusta ja autot kahjustada.
*Kui pikemaks ajaks kodunt lahkute, ühendage elektroonikaseadmed elektrivõrgust lahti. Kui elektriliinid saavad tormiga kahjustada, võib tekkida ülepinge, mis võib omakorda kahjustada elektroonikaseadmeid või nende  adaptereid.

KATRE UIBOMÄE, Swedbanki investeerimise ja kindlustuste osakonna juhataja

blog comments powered by Disqus