Tore päev Toomal ja Vägeval

Eelmisel aastal enne lihavõttepühi tutvusid Jõgevamaa Vaimupuudega Inimeste Tugiühingu liikmed ja Vägeva Kodu noored Torma valla päevakeskuse tegemistega. Meeldiva üllatusena kutsus Vägeva Kodu sel aastal tugiühingu ja Torma päevakeskuse noored endale külla. Kohtumine toimus 16. aprillil, kaks päeva enne suurt reedet.

Päeva alustati Toomal Endla looduskeskuses, kus keskkonnahariduse spetsialist Elo Raspel tutvustas ekspositsiooni, mille teemaks Eesti soode ja Endla looduskaitseala väärtused. Lisaks kõigele muule huvitavale oli soovijail võimalik astuda kaalule, mis andis teada, millise loomaga ühte kaalukategooriasse kuulud. Enamik kaalujaist olid väikese karupojaga ühte kaalu. Need, kes arvasid, et on eriti rasked väikesed karupojad (allakirjutanu kaasa arvatud), kaalule lihtsalt ei astunud.

Edasi viis Elo meid väikesele rabamatkale, tutvustas rabale tüüpilist taimestikku, andis katsuda turvast ja õpetas kuulama lummavat rabavaikust. Paljud olid Toomal esimest korda ja lubasid võimalusel suvel tagasi tulla, sest suvel on teised lõhnad, teised värvid ja võib-olla on ka vaikus teistsugune.

Enne Toomalt ärasõitu korraldati kõigile vägev munaveeretamise võistlus ning kõik võistlusel osalenud said kaela kuldse medali.

Päev jätkus Vägeval. Noored kostitasid meid maitsva hernesupiga, magustoiduks pakuti tarretist vahukoorega ja muffineid. Keha mõnusalt kinnitatud, asuti kaunistama tohutut keedumunalaadungit, valmistati munakorvikesi ja aeti lihtsalt juttu. Räägiti, mida on tehtud ja mida plaanitakse. Päeva lõpuks demonstreerisid Vägeva Kodu noored, milliseid tantse nad talve jooksul õppinud on.

Torma päevakeskus ja tugiühing tänavad Vägeva tegusaid noori ja nende juhendajaid imeilusa päeva ja igati sõbraliku vastuvõtu eest. Loodame, et selline tore ühine ettevõtmine ei jäänud viimaseks. Eelmisel suvel sai käidud koos Olustveres ja Viljandis ekskursioonil, koos soovitakse olla ka selle aasta suvepäevadel, mis toimuvad 14.ja 15. juulil Veneveres.

Jõgevamaa Vaimupuudega Inimeste Tugiühinguga saab ühendust, helistades numbril 55683418 või kirjutades aadressil dutsar@hot.ee.

 

DAISY UTSAR,

Jõgevamaa Vaimupuudega Inimeste Tugiühingu juhatuse liige

blog comments powered by Disqus