Töötukassa andis kohvikutepäeval kogutu üle heategevuseks

Kolmapäeval andis Jõgeva töötukassa kollektiiv Jõgevamaa puuetega laste vanemate ühingule üle heategevuskohvikus „Kes ei tööta, otsib tööd“ kogutud 450 eurot.


Kohvikutepäeval oli Jõgeva peatänaval töötukassa Jõgevamaa kontori ees avatud kohvik „Kes ei tööta, otsib tööd“, mis ootas külastajaid maitsma töötukassa Jõgeva osakonna personali valmistatud head ja paremat, et kogutud raha annetada Jõgevamaa puuetega laste vanemate ühingule.

Elava muusika eest hoolitsesid samuti heategevuse korras Jõgevamaa rahvamuusikahuvilised noored ansamblist Tuustar ning muusikaline duo Madis Orr ja Liine Palu. Kohvikus olid karjääri- ja lastenurk, kohapeal küpsetati vahvleid.

Kohvikul läks üle ootuste hästi

„Oleme tänulikud kõigile, kes meie käest midagi ostsid, sest tegelikult andsid ju nemad oma panuse. Palju meil rahvast käis, ei lugenud üle. Aga koogid maksid euro tükk ja me ei osanud ealeski arvata, et külastajaid nii palju tuleb. Inimesed olid väga rõõmsad ja lahked, eriti kui kuulsid, et kõik läheb heategevuseks,“ rääkis Töötukassa Jõgevamaa osakonna juhataja Liina Võsaste pühapäevasest kohvikutepäevast.

„See kõik oli meie töötajate isiklik panus. Merike Sirel oli selle mõtte algataja ja koordinaator. Jagasime omavahel ära, kes mida küpsetab, kes mida teeb. See oli päris suur meeskonnatöö meie kõigi poolt. Kes kohal ei saanud olla, saatis oma koogi kohvikusse ikkagi,“ lisas Võsaste.

Pühapäeval kohvikut külastanud Vooremaa ajakirjanikule tunnistati, et läheb hästi ning on olnud neid, kes ei tulnud mitte koogi ja kohvi, vaid töökoha pärast. Ja oma küsimusele saadi vastus nagunii, sest kohvikupidamise kõrval tehti ju ka oma igapäevatööd.

Hele Kull tõdes, et pühapäeva veetmisse mahtus hästi ära ka natuke tõsisemat juttu. „Et inimesed mõtleksid natuke enda peale. Näiteks, kus neile meeldiks töötada. Kas toas või õues, masinatega või inimestega. Korjasime niisuguseid mõtteid juba teist korda. Tulemused pole üllatavad, sest Jõgevamaa on teenindusmaakond. Tööstuses on vähem töösoovijaid. Meil on nii metalli- kui puidutööstust ja neil on ka natuke raskem tööjõudu leida,“ rääkis Kull.

Kogutud rahaga tehakse jõulupidu

„Tegime esimest korda kohvikut ja seda mõttega, et ei oleks ainult kook ja kohv, vaid ikka mingi tegevus ka. Miks just siia? Aga meil on siin endal pesa ja minu meelest on see koht siin just õige, kus Jõgeva linnas peaksidki olema tänavakohvikud,“ ütles Liina Võsaste kohvikupäeval.

Jõgevamaa puuetega laste vanemate poolt võtsid kogutud raha vastu eelmise juhatuse esimees Merle Lints ja juunis valitud uus esimees Maive Tõkke.

„See on super, et meie ühingule selline meeldiv kingitus tehti. Sellest toetusest on kahtlemata suur abi. Tänan nii töötukassat kui inimesi, tänu kellele see annetus kogunes,” sõnas Merle Lints. 

Jõgevamaa puuetega laste vanemate ühendus koondab praegu umbes 40 puudega lapse ligi 80 vanemat. On ka neid vanemaid, kelle lapsed on juba täiskasvanuks saanud, aga ühingu tegevuses soovivad ikkagi osaleda. Töötukassa panuse eest kavatsetakse korraldada lastele jõulupidu ning tõenäoliselt jätkub sellest ka mõne järgmise aasta ürituse tarbeks. „Midagi seni kavas olnust uus juhatus ära jätta küll ei kavatse,“ ütles Maive Tõkke, kes loodab, et uue põlvkonna peale kasvades tekivad ka uued ideed.

„Kõik sõltub ju peamiselt sellest, milliste puuete ja võimalustega laste vanemad koonduvad. Samuti sõltub maakonnaühenduse tegevus ja tugevus sellest, kas kohalikud omavalitsused, kellest oleneb puuetega laste käekäik, käivad ühte jalga,“ lisas ta.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus