Töötuid järjest rohkem

Jõgeva maakonnas on töötute arv viimase aasta jooksul järjest tõusnud. Praegu on maakonnas ligi kakssada töötut rohkem kui möödunud aasta suvel. Keegi ei oska prognoosida, kui palju on töötuid näiteks kahe kuu, nelja kuu või aasta pärast.
Nagu tunnistab kohaliku puidutööstusettevõtte juhataja, kindlustunnet tuleviku suhtes kellelgi pole ja asjad võivad majanduses paremuse poole liikuma hakata tema hinnangul kõige varem alles tuleva aasta sügisel.
Majandusteadlased küll teevad tulevikuennustusi ja räägivad sellest, kuidas ühes või teises sektoris toimub taastumine sügavast majanduslangusest, kuid reaalne elu ei pruugi alati kulgeda nii, nagu näitavad teadlaste tehtud prognoosid.
Kollektiivkoondamisi pole Jõgevamaal küll kuigi sageli toimunud ja ettevõtjad üldiselt ka väldivad suuri koondamisi – see on viimane variant, kui muud midagi enam teha pole. Enamjaolt nii hullu olukorda osatakse üldiselt vältida.
Samas on Jõgevamaal üsna palju väiksemaid ettevõtteid, näiteks põllumajandusega tegelevaid firmasid ja tihtilugu me ei kuulegi, kui mõni väiketootja jälle tegevuse lõpetab.
Seda, et töötuid lähiajal Jõgevamaal ja naabermaakondades märgatavalt lisanduks, veel siiski karta ei tule. Aga samas ei saa ka kindel olla selles, et juba uue aasta hakul saabuvad majanduses paremad ajad.

blog comments powered by Disqus