Tööstustoodang kasvas oktoobris aastaga 6 protsenti

Töötlevas tööstuses oli kasv aastaga 4 protsenti. Jätkus kiire kasv energeetikas ja mäetööstuses, teatas statistikaamet.

Elektrienergia tootmine suurenes oktoobris eelmise aasta oktoobriga võrreldes 28 protsenti, soojuse tootmine suurenes 14 protsenti. Energiatootmise kasvu põhjustas eelkõige elektri eksport Estlinki merekaabli kaudu.

Töötlev tööstus näitas oktoobris mõõdukat kasvu. Suurima osatähtsusega tööstusharus ? toiduainete tootmises ? suurenes toodang 3 protsenti. Kõige rohkem suurenes toiduainete allharudest joogitootmine (17 protsenti), kus toodeti rohkem nii kodumaisele turule kui ka ekspordiks.

Oluliselt kasvas kange alkoholi toodang. Lihatoodete tootmine on stabiilselt väikses kasvus. Piimatoodete tootmises, kus hinnad on aastaga tõusnud kolmandiku võrra, vähenes toodang 3 protsenti.

Toodang kasvas kõigis masina- ja aparaaditööstuse harudes. Kõige suurem oli toodangu kasv eelmise aasta oktoobriga võrreldes täppisinstrumentide tootmises (39 protsenti). Suurenes toodang kemikaalide, ehitusmaterjali ja mööblitootmises, peamiselt ekspordi kasvu tõttu. Väike kasv oli oktoobris ka tekstiilitööstuses, seda õmmeldud tekstiiltoodete mahu kasvu tõttu, sest lõnga- ja riidetootmine väheneb jätkuvalt.

Langustrendis on endiselt puidutööstus. Oktoobris vähenes ka metalltoodete tootmine. Nendes harudes on probleemiks jätkuvalt kallinevad toormehinnad. Languses on ka plasttoodete tootmine, mida mõjutab eksporttoodangu vähenemine.

Vooremaa

blog comments powered by Disqus